Brněnská hvězda z ODS prý každý den aspoň jednou zalže. Odsunutý primátor Vokřál ukázal na Facebooku důkaz

11.10.2018 21:42

Situace mezi politiky v Brně přiostřuje. Lídryně ODS a kandidátka na primátorku v Brně Markéta Vaňková několik dní po volbách odmítla nařčení, že neinformovala hnutí ANO dopředu o vystoupení z předjednané koalice. Dle serveru Blesk.cz Vaňková tvrdí, že se nedalo primátorovi dovolat. To vyšachováný brněnský primátor odmítá, považuje to za lež. Naopak tvrdí, že to byl on, kdo se nemohl lídryni ODS dovolat.

Brněnská hvězda z ODS prý každý den aspoň jednou zalže. Odsunutý primátor Vokřál ukázal na Facebooku důkaz
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Petr Vokřál, ANO
reklama

„Musím se ohradit proti tvrzení lídryně ODS paní Vaňkové v médiích, že z její strany nešlo o žádný podraz, protože mi chtěla informaci o nové koalici oznámit osobně - jen se mi prý nedalo dovolat. Bohužel je to z její strany další lež“, napsal ve čtvrtek na svém facebookovém profilu Petr Vokřál a dodal, že mu nevolala ani paní Vaňková ani nikdo jiný z ODS. Vokřál na svém facebooku zveřejnil i fotku odchozích a příchozích hovoru s Markétou Vaňkovou. Touto fotkou chce doložit  jeho argument, že naopak on se jí nemohl dovolat. „Naopak jak je vidět z obrázku, volal jsem jí dvakrát půl hodiny před tím já a telefon nebrala ona mě. Je dost smutné, že paní Vaňková začala svoje působení ve "velké" politice tím, že každý den aspoň jednou veřejně zalže“, pokračoval na sociální síti

Celá zpráva zde

Vaňková podle deníku Blesk.cz také  rovnou vyloučila, že by mělo dojít k „podání ruky“, které mělo být stvrzením dohody o spolupráci v rámci povolebního vyjednávání.  „Bylo pouze a jen hledáním nejvhodnější cesty k povolebnímu uspořádání v Brně, na kterém se podílely všechny strany zvolené do Zastupitelstva města Brna, vyjma SPD. Bylo to jednaní s vítězem voleb, kterým jsem osobně dostála svému vyjádření, že vítěze voleb respektuji a nehodlám jej v jednáních obcházet,“ tvrdí  dle deníku Blesk.cz Vaňková.

Podle ní se vítězné straně nepodařilo najít většinovou podporu pro své návrhy. Zdůrazňuje tak slovo většinovou, čímž naznačuje, že se nejedná jen o ODS, ale i ostatní strany v zastupitelstvu. Proto podle ní, nelze hodnotit výsledky voleb a povolebního vyjednávání jako „podraz“ na hnutí ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: sla
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…