Byl to Hamáček! Ministryně Maláčová šla ohledně „rodičovské“ s pravdou ven

26.03.2019 21:39

Zvýšení rodičovské dávky zažehl spor mezi vládními stranami. ANO i ČSSD na sebe házejí „kompromis“ o rodičovské a tvrdí, že s myšlenkou na zvýšení až pro děti narozené po 1. lednu 2020 přišla ta druhá partaj. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) kápla v rozhovoru pro Deníkn.cz božskou a ukázala na šéfa ČSSD Jana Hamáčka.

Byl to Hamáček! Ministryně Maláčová šla ohledně „rodičovské“ s pravdou ven
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová

Ministryně Maláčová to nyní nemá příliš jednoduché. Z jedné strany ji pranýřují rozzlobení rodiče, kteří chtějí, aby splnila svůj slib zvýšit rodičovský příspěvek všem. Z druhé strany čelí koaličnímu partnerovi, který tlačí na úspory a má své vlastní plány výdajů. Nyní hledá asi osm miliard na navýšení rodičovského příspěvku pro všechny rodiny s dětmi do čtyř let, jak původně slibovala. „Navrhujeme zdanění aktiv bank. Přineslo by to jedenáct miliard,“ upřesnila.

Tento návrh prý s hnutím ANO ještě neprojednávali. Zdůraznila, že pokud tato vláda myslí podporu rodin s dětmi upřímně a vážně, tak navrhují, abychom šli touto cestou, ať můžeme rodičovský příspěvek navýšit spravedlivě. „Můžeme si vybrat, jestli chceme v České republice podporovat banky, nebo děti,“ podotkla, že cestou může být i revize daňových slev, jak zmínil nedávno pan prezident.

Vlnu nevole vyvolal původní slib, že se zvýšení bude týkat všech rodin s dětmi do čtyř let. Maláčová tak objasnila, jak dospěli ke změnám. „V lednu jsme se dozvěděli, že nejsou finance,“ uvedla. Návrh, že zvýšení rodičovského příspěvku bude platit až pro rodiny s dětmi narozenými po 1. lednu 2020, byl prý kompromisním řešením po velmi složité debatě.

A kdo s ním tedy konkrétně přišel? „Percepce, jak to bylo, se prý liší. Bylo to složité. Říkala jsem, že nebudu říkat, jak probíhalo koaliční jednání, ale s kompromisem přišel pan předseda ČSSD Jan Hamáček,“ řekla Maláčová, která podle svých slov není rozhazovačná soudružka a pracuje pro lidi. 

  • Původní zdroj ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…