Čas, kdy se dalo jednat bez nátlaku, je pryč! Středula svolává protestní mítink odborů

11.06.2018 21:38 | Zprávy
autor: sla

Na úterý byl svolán protestní mítink odborů. Ty protestují proti současné vládě v demisi, která s odboráři nekomunikuje a slibuje nesplnitelné. Odborový předák Josef Středula v rozhovoru pro ZDROJ připustil, že jádrem mítinku bude kritické chování vlády jako zástupce zaměstnavatelů. Babiš s nimi prý nekomunikuje.

Čas, kdy se dalo jednat bez nátlaku, je pryč! Středula svolává protestní mítink odborů
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

„Pan premiér ode mě dostal 14. března dopis, v němž jsem ho žádal, abychom se sešli a bavili se o přípravě státního rozpočtu a navyšování platů. Žádná reakce, pan premiér nic neudělal,“ uvedl a dodal, že právě tato nečinnost bude jeden z bodů mítinku. Podle něj lze také očekávat, že padnou i návrhy na další typy protestů. Nedokáže říci, jestli se dostaví někdo z vlády. Informaci o potvrzení účasti někoho z ministrů zatím neobdržel. „Pan premiér mítink označil za nátlakovou akci. A přesně tak to je. Čas, kdy se dalo jednat bez nátlaku, je pryč,“ uvedl v rozhovoru Středula.

Pro něho samotného pak je zásadní, aby se odboráři shodli. Připomíná především plošné navýšení, které by mělo podle něho být vyšší než dvě procenta. V odhadované výši pak vidí možný střet. Vyjednávat chtějí i s případným dalším koaličním partnerem. Nesouhlasí výslovně s tím, že by to bylo jen o tom, co bude chtít připustit Andrej Babiš. Vláda podle něho může být v jiném formátu, nejen s ohledem na nového koaličního partnera, tak i na avízo Babiše o  tendenci měnit i některé své ministry.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

9:00 Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

Ekonom Pavel Šik varuje před možnou geopolitickou hrou prezidenta: zatímco premiér Andrej Babiš (ANO…