„České zdravotnictví se významně posunulo v posledních pětadvaceti letech,“ prohlásil v pořadu Marx. Má přitom s čím srovnávat, protože dva roky působil ve Velké Británii. Tam má sice zdravotnictví více peněz, ale prý tam také mají podstatně propracovanější systém spoluúčasti pacientů. A mají tam také delší čekací lhůty na operace, které snesou odklad.
Nadstandard zaplacený na neformální úrovni
České zdravotnictví pak prý ještě z dob totality trpí určitou nedůvěrou mezi pacienty a lékaři. Dá se také říci, že na akutní péči máme možná více nemocnic než potřebujeme, naproti tomu schází lůžka v zařízeních následné péče. „Dříve či později si budou muset politici znovu odpovídat na otázku, zda potřebujeme malé nemocnice akutní péče. Ale to neznamená, že by se z nich měly snad stát hotely, ale spíše zařízení následné péče pro seniory,“ uvedl host pořadu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: mp
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková