Chaos kolem nouzového stavu. ODS neví, co chce. Klaus ml. jadrně k Fialovi, Kubovi i Vystrčilovi

16.2.2021 10:08 odp.

Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus ml. se na sociálních sítích pustil do politiků ODS. Jablkem sváru se stal nejednotný postup občanských demokratů v případě vyhlášení nouzového stavu. I přesto, že Petr Fiala a jeho straničtí kolegové v Poslanecké sněmovně hlasitě odmítali žádost vlády o prodloužení nouzového stavu, hejtman Martin Kuba (ODS) patřil mezi ty, kteří naopak chtěli, aby vláda nenechala kraje ve štychu a nouzový stav na základě hejtmanské žádosti prodloužila.

Chaos kolem nouzového stavu. ODS neví, co chce. Klaus ml. jadrně k Fialovi, Kubovi i Vystrčilovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.

„Poslanci ODS hlasují ve čtvrtek proti nouzovému stavu. Hejtmani za ODS a mezi nimi i poslankyně v sobotu žádají vládu, aby nouzový stav nerušila. Vrchní senátor ODS Vystrčil v pondělí shání podpisy pro žalobu, aby byl nový nouzový stav neústavní. Přeloženo do češtiny, ve čtvrtek poslanci ODS jen chtěli zlobit Babiše. Na nouzový stav nemají názor. V sobotu hejtmani ODS nechtějí nic řešit, ať to řeší Babiš. V pondělí, lidi nám nadávají, tak to někam přehodit, třeba, že Babiš jedná protiústavně a zavařit mu. Hnus,“ vyjádřil se přímočaře Václav Klaus ml. na Facebooku a v duchu spravedlnosti zdůraznil, že pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a středočeská hejtmana Petra Pecková (STAN) postupovali stejně. 

Anketa

Je vyhlášení nového nouzového stavu Babišovou vládou protiústavní?

26%
70%
hlasovalo: 17040 lidí

Klaus ml. zároveň připomněl, že poslanci hnutí Trikolóra hlasovali proti nouzovému stavu pokaždé. „Důvod je jasný. Chceme zrušit plošný lockdown, vrátit děti do školy, kadeřnice do práce, otevřít malé obchody, vleky a tak dále. Jsme přesvědčeni, že plošná opatření nefungují,“ uvedl s tím, že se tak prokázalo, že velké opoziční strany ODS a Piráti podporují Babišův a Hamáčkův plošný lockdown. „Jen se u toho navzájem přetahují a hrají mocenské hry,“ dodal Klaus ml. 
 
Předseda ODS Petr Fiala však postup v Poslanecké sněmovně hájil. „Naše rozhodnutí nepodpořit prodloužení nouzového stavu v Poslanecké sněmovně mělo smysl. Máme příležitost přijmout rozumné nevyhnutelné změny, dát boji s pandemií a ekonomické pomoci strádajícím lidem konečně silný plán, srozumitelný řád, a taky novou důvěru,“ napsal předseda ODS Fiala na Facebooku. 
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…