Chceme vést Česko, říká jasně šéf komunistů Filip

01.11.2018 16:03

Předseda komunistů Vojtěch Filip stojí v čele KSČM od roku 2005. A přestože ve sněmovních volbách v roce 2017 komunisté vybouchli a nedokázali dosáhnout ani na osm procent hlasů, Filip i nadále předsedou strany zůstává. A netají se tím, že chce určovat politické směřování České republiky.

Chceme vést Česko, říká jasně šéf komunistů Filip
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip

V roce 2017 komunisté utrpěli ve sněmovních volbách tak velkou porážku, že takovou nepamatovali od časů svého vzniku. Josef Skála vyzýval k přehození výhybky ve vedení strany a chtěl se stát předsedou místo Filipa. Filip však svůj post obhájil a komunisty vede dál. Totéž platí i po senátních a komunálních volbách, které pro KSČM také skončily debaklem. Komunisté úplně vypadli ze Senátu a ztratili nemalé množství zastupitelských mandátů. Na velkém magistrátu v Praze teď nebude sedět ani jeden komunista.

Anketa

Dokončí podle vás Miloš Zeman své prezidentské funkční období?

92%
8%
hlasovalo: 9989 lidí
Navzdory tomu si Vojtěch Filip nemyslí, že schytávají jednu ránu za druhou a ztrácejí na síle. V pořadu Rozstřel serveru iDNES.cz dokonce prohlásil, že komunisté mají „ambici tuto republiku vést“.

„Volby pro nás nebyly debaklem. To je typická mediální manipulace nazývat to debaklem. Nemohu přijmout takovéto hodnocení, v některých městech jsme vyhráli. Neznamená to, že jsme vyklidili pole,“ odmítal Filip.

Komunistickou stranu vnímá jako nejdemokratičtější, resp. s nejdemokratičtějšími stanovami, kde se všechno řeší zdola. Tyto demokratické principy podle Filipa dokazují, že komunisté nejsou nežádoucí stranou, jak je občas vykreslována.

A nejen to, Filip se netají ambicí vést Česko. „Máme ambici vést Českou republiku. KSČM má nejdemokratičtější stanovy, respektuje poučení z minulosti a všechno dělá zdola,“ vyzdvihuje svou stranu.   

V KSČM je prý plno mladých lidí, kteří ve straně dostanou příležitost, ale musejí si to odpracovat. Tak to alespoň vidí Filip.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jak sovětskej generál!“ Ověšený Macron terčem posměchu

11:03 „Jak sovětskej generál!“ Ověšený Macron terčem posměchu

V neděli byl francouzský prezident Emmanuel Macron na návštěvě území Francouzské Polynésie. Internet…