Chcete být senátorem? Odpovězte Pirátům na inzerát

23.02.2018 8:43

Senátor za SPO František Čuba rok a půl nebyl v Senátu. Plat člena horní komory však pobíral dál. Před pár dny se však rozhodl rezignovat. Zlínsko tak brzy čekají doplňovací senátní volby. Piráti k nim přistoupili svérázně. Svého kandidáta do volebního souboje hledají přes inzerát.

Chcete být senátorem? Odpovězte Pirátům na inzerát
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Páteční MF Dnes přinesla informace o tom, že Piráti znovu a znovu ukazují, že se  jako politici budou chovat ve srovnání se zavedenými stranami trochu jinak. Kandidáta pro senátní volby na Zlínsku hledají Piráti přes inzerát.

„V politice je to zvláštní věc, jde to ale ruku v ruce s pirátským přesvědčením o transparentnosti. Je to lepší, než kdyby se skupinka lobbistů domluvila, koho vyšle do voleb,“ vysvětluje krajský předseda Pirátů Marek Houser. „Zároveň nechceme nasadit extra známého člověka, který nemá nic společného s politikou a bude jenom bezduchou tváří,“ říká.

Přes inzerát hledají Piráti kandidáta i proto, že sami mají věkový problém. Uchazeči musí být aspoň 40 let a členy Pirátů jsou povětšinou mladší ročníky, takže pro ně není jednoduché najít kandidáta. Zájemci, kteří se přihlásí, mají prý počítat s tím, že projdou jakýmsi výběrovým řízením nebo možná spíše primárkami. Z nich vzejde nejvhodnější pirátský uchazeč o post senátora.

Politolog Pavel Šaradín označil postup Pirátů za nezodpovědný. Nechápe příliš, proč kandidáti chtějí do Senátu poslat někoho, jehož dlouhodobé názory na politické dění neznají a nevědí tedy, jak se případně zákonodárce zachová v různých situacích. Jak se postaví ke změnám zákonů, ke změnám Ústavy a tak podobně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…