Čínský prezident Si Ťin-pching může slavit další úspěch

17.03.2018 15:05

Čínský prezident Si Ťin-pching v poslední době slaví jedno vítězství za druhým. Před pár dny čínský parlament schválil změnu ústavy, podle které už čtyřiašedesátiletý prezident nemusí hledět na omezení funkčního období. Pokud bude žít třeba ještě 30 let, může být prezidentem ještě po celou tu dobu. Si Ťin-pching k tomu má nakročeno. Teď byl zvolen hlavou státu na dalších pět let.

Čínský prezident Si Ťin-pching může slavit další úspěch
Foto: Hanka Brožková KPR
Popisek: Prezident ČR Miloš Zeman a prezident ČLR Si Ťin-pching
reklama

Si Ťin-pching byl podle informací agentury Reuters zvolen čínským prezidentem na dalších pět let. Jeho viceprezidentem se stal jeho spojenec Wang Čchi-šan, jenž je popisován jako bojovník proti korupci a to i proti korupci, která by mohla bujet mezi čínskými komunisty.

Pokud bude čtyřiašedesátiletý čínský prezident žít ještě dvacet či třicet let, může zůstat prezidentem. Umožnila mu to změna ústavy, kterou schválilo vedení komunistické strany a posléze vše posvětil parlament. Si Ťin-pching tak může být ještě mnoho let šéfem strany, šéfem armády a šéfem státu, čím se přibližuje čínské komunistické ikoně Mao Ce-tungovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…