Covid obkličuje Zemana: Po Tomanovi ho chytil i Nejedlý

19.10.2020 11:37 dop.

Koronavirus pronikl do nejvyšších pater české politiky. Ve vládě je covid pozitivní ministr zemědělství za ČSSD Miroslav Toman a podle Deníku N už se koronavirus objevil v nejbližším okolí prezidenta Miloše Zemana. Covid pozitivní je poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý.

Covid obkličuje Zemana: Po Tomanovi ho chytil i Nejedlý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Nejedlý

V neděli vyšlo najevo, že se ministr zemědělství Miroslav Toman nakazil koronavirem. Ve středu přitom jednal v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem.  Podle hradního mluvčího ale prezident není ohrožen, protože při setkání hlavy státu s ministrem byla dodržena všechna protiepidemiologická opatření.

V rámci plnění pracovních povinností dodržoval pan ministr veškerá preventivní opatření včetně nošení roušky a dodržovaní rozestupu při všech osobních jednáních,“ řekl ČTK mluvčí ministerstva zemědělství.

Anketa

Je dobře, že policie rozehnala demonstranty na Staroměstském náměstí?

80%
20%
hlasovalo: 25647 lidí

Zdá se však, že koronavirus pronikl i do nejužšího okruhu spolupracovníků prezidenta Zemana. Podle Deníku N měl pozitivní test na covid hradní poradce Martin Nejedlý. Ten potvrdil, že je skutečně covid pozitivní, ale nemocný se necítí. „Pana prezidenta jsem viděl deset dní před svým testováním. Od té doby jsme se rozhodně neviděli,“ upozornil Nejedlý.

Zdůraznil, že nebude novinářům sdělovat žádné osobní údaje, ale navzdory tomu, že se cítí zdráv, karanténu prý dodržuje.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…