Covid se šíří zbytečně! Vystrčil z karantény hlásí, co osobně zažil

01.12.2020 7:25 | Zprávy

Předseda Senátu Miloš Vystrčil se zlobí. Po kontaktu s nakaženou osobu se dostal do preventivní karantény a měl přitom možnost zjistit, jak rychle, či spíše jak neuvěřitelně pomalu, funguje trasování. Mohlo by to vysvětlit, proč je nálož viru v Česku stále dost vysoká. Covid pozitivní spoluobčané totiž nemusí celé dny vědět, že jsou pozitivní a mohou dál šířit virus.

Covid se šíří zbytečně! Vystrčil z karantény hlásí, co osobně zažil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný opakovaně upozornil své spoluobčany, že pozitivně vychází stále asi 20 procent z provedených protikoronavirových testů, což je vysoké číslo. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je epidemie pod kontrolou, když se množství pozitivních testů pohybuje okolo 5 procent.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) podle svých slov už tuší, proč je nálož koronaviru v české společnosti tak velká. Zdá se, že to může být kvůli tomu, jak pomalu hygienici trasují kontakty pozitivních osob. Vystrčil o tom ví své, protože se 23. listopadu dostal do kontaktu s rizikovou osobou, takže preventivně zamířil do karantény.

Vystrčil zjistil, že člověk, který se dostal do kontaktu s covid pozitivní osobu, se o tom může od hygieny dozvědět až za dva dny a to považuje za velký problém, protože kdyby byl takový člověk covid pozitivní, může celé dva dny nemoc dál šířit. Nikoli proto, že by byl nezodpovědný, ale zkrátka a dobře proto, že neví, že může být infekční.

Druhý zásadní problém vidí v tom, že riziková osoba, která se dostane do preventivní karantény se zpožděném až dva dny, je otestována až za 5 dní a nikoli hned.

„Skutečnost, zda je riziková osoba infekční již při nástupu do (preventivní) karantény se vůbec nezjišťuje! Riziková osoba není totiž ihned po nástupu do (preventivní) karantény povinně testována, ale děje se tak až asi po 5 dnech! Odtud plyne, že se vůbec systematicky nezjišťuje a nevyhodnocuje, zda riziková osoba nemohla ještě před svým nástupem do (preventivní) karantény ve zmiňovaném mezidobí minimálně dvou dnů svého neomezeného pohybu nakazit své kolegy, spolupracovníky, rodiče apod,“ zlobil se Vystrčil na sociální síti Facebook.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

21:21 „Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

Zahraniční média se shodují v tom, že střelbou na republikánského prezidenta Donalda Trumpa se prezi…