Cože? Halík, Schwarzenberg, migranti... A ty reakce? Z „pražské kavárny“ zazněl nářek

02.08.2018 10:22

Marketingový expert Jakub Horák se na svém webu vyjádřil k diskuzím ohledně Karla Schwarzenberga (TOP 09) a kněze Tomáše Halíka. „Oba se někde zmínili o migrantech,“ píše Horák, co se dočetl na – dle jeho slov – alternativních webech, kde se na oba muže velmi nadává.

Cože? Halík, Schwarzenberg, migranti... A ty reakce? Z „pražské kavárny“ zazněl nářek
Foto: David Hora
Popisek: Tomáš Halík na přednášce v Písku
reklama

„Je to neuvěřitelná situace – už úplně všechny politický strany jsou proti přijetí jakýchkoli cizinců, ale lidi mají pořád pocit, že jsou se svým názorem v protestní menšině a že je ohrožuje nějaká většina vítačů. To by mě zajímalo, co by se mělo stát, aby si to přestali myslet – měl by třeba zprávy na ČT moderovat někdo v kápi Ku Klux Klanu?“ ptá se Horák, který se v minulosti podílel na kampani pro Piráty a nyní dělá kampaň pro TOP 09.

Fotogalerie: - Přehlídka moci

Den ruského námořnictva v Sevastopolu na Krymu
Den ruského námořnictva v Sevastopolu na Krymu
Den ruského námořnictva v Sevastopolu na Krymu
Den ruského námořnictva v Sevastopolu na Krymu
Den ruského námořnictva v Sevastopolu na Krymu
Den ruského námořnictva v Sevastopolu na Krymu

Anketa

Je slušné doufat, že Miloš Zeman brzy umře?

hlasovalo: 17543 lidí

„A mimochodem od Schwarzenberga to byla úplně zbytečná provokace – ti migranti, k jejichž přijetí nás italský premiér vyzval, zase nebyli žádní uprchlíci před válkou, ale skupina lidí naložená na loď někde u libyjských břehů,“ dodal.

„Vážně by mě teda zajímalo, kolik lidí utíkajících v osmdesátkách z Československa by dneska splnilo zdejší kritéria pro ‚uprchlíka‘ a kolik by jich spadlo do kategorie ‚ekonomickej migrant‘,“ poznamenal následně komentátor Petr Honzejk.

„Schwarzenbergovi s Kalouskem je to už úplně jedno. Jenom mydlí schody svému Pospíšilovi, co jim ‚ukrad‘ TOPku,“ zmínil europoslanec za ODS Jan Zahradil.

Celý příspěvek Jakuba Horáka:

Projel jsem si alternativní weby a všude se nadává na knížete a Halíka - oba se někde zmínili o migrantech. Je to neuvěřitelná situace - už úplně všechny politický strany jsou proti přijetí jakýchkoli cizinců, ale lidi mají pořád pocit, že jsou se svým názorem v protestní menšině a že je ohrožuje nějaká většina vítačů. To by měl zajímalo, co by se mělo stát aby si to přestali myslet - měl by třeba zprávy na ČT moderovat někdo v kápi Ku Klux Klanu?

A mimochodem od Schwarzenberga to byla úplně zbytečná provokace - ti migranti, k jejichž přijetí nás italský premiér vyzval, zase nebyli žádní uprchlíci před válkou, ale skupina lidí naložená na loď někde u libyjských břehů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…