Ctností islámu je, že ženy a děti bere do otroctví. Také bychom je mohli zabíjet, kázal muslimský duchovní

05.02.2018 19:16

Jeden z předních českých odpůrců islámu, Lukáš Lhoťan, v textu pro server Reflex.cz vyvrací tvrzení, že islám je mírumilovným náboženstvím. Podle Lhoťana si muslimové chtějí podrobit nevěřící a dovést je k „pravé víře“. Třeba i násilím. Pokud tomu někdo nevěří, má se podle Lhoťana podívat na video, na němž je zachycen muslimský duchovní Saalim bin Sad at-Taweel, který muslimům sděluje, že je v pořádku, pokud ve jménu islámu berou ženy a děti do otroctví.

Ctností islámu je, že ženy a děti bere do otroctví. Také bychom je mohli zabíjet, kázal muslimský duchovní
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Saalim bin Sad at-Taweel ve svém kázání tvrdí, že je jen správné, když muslimové bojují za rozšíření své víry do celého světa. Boj za rozšíření islámu neboli džihád je podle tohoto duchovního vlastně nejvyšší formou islámu. Boj ve jménu rozšíření víry je podle duchovního vlastně tou nejlepší modlitbou k Alláhovi.

Konečným cílem tohoto boje skutečně je rozšířit muslimskou víru do celého světa. Ti lidé, kteří odmítnou přijmout islám, by měli muslimům odvádět poplatky, pokud je tedy muslimové nepobijí. „Vedení ofenzivního džihádu znamená napadení nevěřících pro dobytí jejich země a jejich uvedení do područí islámu. Pokud odmítnou konvertovat k islámu, je jim přikázáno platit daň z hlavy, džizju, a pokud odmítnou platit, jsou zabiti. To se nazývá ‚ofenzivní džihád‘,“ vysvětluje na videu duchovní.

Celý článek naleznete zde.

„Jednou ze ctností islámu je, že ženy a děti (nepřátel) nejsou zabíjeni. Bývají zajati jako otroci a je s nimi dobře zacházeno… Takže to je jednou ze ctností islámu, ale někteří lidé se to snaží ignorovat a říkají: ‚V islámu není žádné otroctví.‘ Jak to můžete říci? V Koránu je,“ pokračuje ve výkladu duchovní.

Lhoťan k tomu dodává, že Saalim bin Sad at-Taweel svůj výklad islámu nešíří jen v samotném arabském světě. On cestuje a přednáší po celém světě. Přednášel ve Spojených státech, ve Velké Británii a v dalších zemích. Saalim bin Sad at-Taweel navíc není jediným muslimským duchovním, který takto cestuje po světě a káže věci, které nejsou v souladu s naším pojetím lidských práv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bude soud. „Fašizoidní Novotný.“ Okamura podal žalobu. Padl příměr s Hitlerem

11:39 Bude soud. „Fašizoidní Novotný.“ Okamura podal žalobu. Padl příměr s Hitlerem

Lídr SPD Tomio Okamura odpovídal ve Svobodném rádiu na dotazy posluchačů ohledně nejaktuálnějšího dě…