Další dějství kauzy Huawei: V hlavní roli Jaroslav Faltýnek z ANO

31.01.2019 13:07

Server Aktuálně.cz přinesl informaci, že se v létě roku 2017 sešel místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek s představitelem čínské firmy Huawei. Schůzku prý potvrdilo více zdrojů. Ale sám Faltýnek, ani zástupce firmy Huawei si na schůzku nepamatují. Informace vyplavala na povrch v době, kdy se ministr zahraničí Tomáš Petříček pokusí vyjednat vstup premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu.

Další dějství kauzy Huawei: V hlavní roli Jaroslav Faltýnek z ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jediným bodem programu mimořádné schůze sněmovny bylo vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) zamíří do Washingtonu, kde se pokusí vyjednat vstup českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do sídla prezidentů Spojených států, do Bílého domu. Ve stejné době spatřilo světlo světa informace, že 1. místopředseda hnutí ANO a šéf poslaneckého klubu této strany Jaroslav Faltýnek v roce 2017 jednal se zástupci čínské firmy Huawei. Té firmy, před kterou varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Před jejími produkty varovaly i americké úřady. FBI má prý důkazy o tom, že firma Huawei odposlouchávala budovy v cizích zemích a získané poznatky mohla posléze předat čínské komunistické vládě.

Faltýnek tvrdí, že si na schůzku nepamatuje. „Já nevím, já to opravdu nevím, protože já jednám s obrovským množstvím lidí, fakt to nevím,” reagoval v parlamentních kuloárech na opakovaně pokládanou otázku.

Totéž tvrdí i Radoslaw Kedzia, ředitel, šéf pobočky čínské firmy, který má na starosti také čínský a slovenský trh. „Huawei se potkává s mnoha lidmi z obchodního prostředí. Nevedeme si registr schůzek, proto je pro nás těžké potvrdit schůzku z roku 2017,“ uvedl po urgencích regionální ředitel firmy.

O schůzce prý nic nevědí ani parlamentní úředníci, protože už je příliš vzdálená. Tak podrobný registr schůzek se prý ve Sněmovně nevede. Nezávislý zdroje přesto tvrdí, že k setkání došlo. „Schůzka se uskutečnila v srpnu 2017. Zúčastnil se jí vedle Faltýnka a Kedziy ještě advokát Květoslav Hlína. Ten ji zprostředkoval,“ uvedl jeden ze zdrojů.

Advokát Hlína prý s Číňany spolupracoval a pobíral odměnu 350 tisíc korun měsíčně. Hlína pro ČTK připustil, že v minulosti s Číňany pracoval.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

21:50 Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

Plukovník Ivo Zelinka byl hostem podcastu Čestmíra Strakatého. A řeč byla o ruské válečné propagandě…