Darebáci, svinstvo! Andrej Babiš a Tomio Okamura k zabíjení tygrů v Česku

19.07.2018 10:20

Případem nelegálního zabíjení a zpracování tygrů v Česku je zděšen i premiér Andrej Babiš (ANO) či předseda SPD Tomio Okamura. Svá vyjádření napsali na facebookových profilech. V případu jsou obviněni i dva Češi, nelegální zabíjení pak měl řídit Vietnamec. Kůže či drápy zvířat prodávali, z kostí vařili lektvary.

Darebáci, svinstvo! Andrej Babiš a Tomio Okamura k zabíjení tygrů v Česku
Foto: zoojihlava.cz
Popisek: Šestiletý samec tygra sumaterského Dandys

„Jsem naprosto znechucen případem ‚tygřích jatek‘. Darebáky, kteří to organizovali, bych nejradši strčil do tygří klece s živým tygrem. Nejsem žádný fanatik – člověk zabíjel a bude zabíjet zvířata, a pokud to dělá nezbytně pro jídlo nebo pro svoje bezpečí, je to v pořádku. Tohle je ale svinstvo,“ poznamenal Okamura.

Anketa

Co si myslíte o Robertu Šlachtovi?

11%
hlasovalo: 6071 lidí

„Ve Sněmovně již leží návrh zákona, jehož jsme spolupředkladateli, který zásadně zpřísňuje tresty pro osoby, které týrají zvířata. A zvláštní důraz je kladen také na přísný postih osob, které takto jednají za účelem zisku, v organizované skupině a na větším počtu zvířat. Chceme, aby tento zákon prošel co nejdříve. Doufám, že to ostatní strany ve Sněmovně většinově podpoří. V SPD dlouhodobě bojujeme proti týrání zvířat a tzv. množírnám a snažíme se prosadit změny,“ dodal dále Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Premiér Andrej Babiš pak Celní správu za zákrok pochválil. „Nekompromisní postup Celní správy v boji proti nelegálnímu obchodu s tygry,“ napsal a přidal palec nahoru. V Celní správě působí Robert Šlachta, bývalý šéf ÚUOZ, o jejichž blízkém vztahu dlouhodobě média spekulují.

A toho si všímá i jeden z diskutujících na facebookovém profilu Babiše. „Abys toho svýho pohůnka nepochválil. To je asi jediný, co se tomu ušatýmu torpédu povedlo,“ uvedl. 

Další diskutující si pak povšimla možných trestů, které mohou pachatelé za čin dostat. „Maximálně mohou dostat pět let... To je směšné. Co to je, proboha, mezi námi za zrůdy? Chtělo by to daleko tvrdší tresty,“ domnívá se.

Celý příspěvek Tomia Okamury:

Jsem naprosto znechucen případem „Tygřích jatek". Darebáky, kteří to organizovali, bych nejradši strčil do tygří klece s živým tygrem. Nejsem žádný fanatik - člověk zabíjel a bude zabíjet zvířata, a pokud to dělá nezbytně pro jídlo nebo pro svoje bezpečí, je to v pořádku. Tohle je ale svinstvo. Ve Sněmovně již leží návrh zákona, jehož jsme spolupředkladateli, který zásadně zpřísňuje tresty pro osoby, které týrají zvířata. A zvláštní důraz je kladen také na přísný postih osob, které takto jednají za účelem zisku, v organizované skupině a na větším počtu zvířat. Chceme, aby tento zákon prošel co nejdříve. Doufám, že to ostatní strany ve Sněmovně většinově podpoří. V SPD dlouhodobě bojujeme proti týrání zvířat a tzv. množírnám a snažíme se prosadit změny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jako když chce p*chat tvou holku.“ Sudetští Němci budou koukat: Významný muž promluvil

8:30 „Jako když chce p*chat tvou holku.“ Sudetští Němci budou koukat: Významný muž promluvil

Expert na PR Jakub Horák, který před dvěma lety kampaní „Pusťte nás na ně“ dostal Piráty do Sněmovny…