Dva roky Donaldovy show. K totální frustraci liberálů, píše komentátor

20.01.2019 8:29

Komentátor Jan Klesla se vyjádřil k působení amerického prezidenta Donalda Trumpa v Bílém domě. V současné době má Trump za sebou dvě sezony. A jak píše Klesla na serveru Lidovky.cz, nejméně na další dvě se ještě můžeme těšit.

Dva roky Donaldovy show. K totální frustraci liberálů, píše komentátor
Foto: Repro Youtube Bílého domu
Popisek: Donald Trump se obouvá do "drzého" novináře
reklama

„Prezidentství někdejší televizní celebrity má k nějakému kousku z obrazovek vcelku nedaleko. Dříve bychom sáhli k dramatické, zahloubané, ukecané a i u nás populární sérii West Wing, pojmenované podle západního křídla budovy na Pennsylvania Avenue 1600, kde kromě Oválné pracovny mají kanceláře nejbližší členové administrativy. Dnes je ale mnohem víc v kurzu akčně-thrillerový House of Cards se svým antihrdinou, kde se přes úklady, spiknutí a dějové zvraty neustále zdá, že vše za chvíli spadne jako titulní domeček z karet,“ sdělil Klesla. 

Popsal pak mimo jiné to, jak americká vláda zažívá historicky nejdelší shutdown, vyostřuje se obchodní válka s Čínou a prezident je také ohrožován vyšetřováním hříchů a možných konspirací. „Víme, že producenti americké ústavy objednali jako vždy jen čtyři série. A jak je v branži zvykem, o dalších čtyřech rozhodne popularita a sledovanost. To nejlepší na nás tedy teprve čeká v příštích dvou sezonách,“ dodal Klesla, že další dva roky budou ve znamení ekonomiky.

Původní text ZDE.

„Uplynulé dvě sezony se demokraté, liberálové a vlastně skoro všichni, kdo se na Donaldovu show prostě nemohou dívat, upínali k vyšetřování jeho napojení na Rusko a Vladimira Putina. Problém je, že i přes několik velmi vážných obvinění a odsouzení lobbisty Paula Manaforta nepřišel zatím zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller s konkrétním důkazem usvědčujícím osobně samotného prezidenta. V USA lze hlavu státu odvolat za přečin spáchaný v úřadu, ne před nástupem do něj. Nixon spáchal Watergate jako prezident a Clinton jako prezident lhal pod přísahou. Trump by musel pod tíhou důkazů odstoupit sám. Nebo by se k němu museli otočit zády šokovaní voliči a podporovatelé,“ uzavřel Klesla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál v jihočeském ANO? Kandidát na hejtmana prý nabízel neuvěřitelné věci za to, že ho zvolí do čela. „Sem se málem pos*al, když jsem to slyšel," uvedl zdroj

5:15 Skandál v jihočeském ANO? Kandidát na hejtmana prý nabízel neuvěřitelné věci za to, že ho zvolí do čela. „Sem se málem pos*al, když jsem to slyšel," uvedl zdroj

Na začátku ledna letošního roku vybíraly špičky hnutí ANO osobnosti do čela kandidátek krajů. Podle …