Evropa měla naivní názory na migraci, uznal český premiér v Izraeli

22.05.2016 19:44 | Zprávy

Evropa nebyla připravena na migrační krizi a v jejím úvodu měla řadu naivních názorů na její příčiny. Řekl to český premiér Bohuslav Sobotka při dnešním setkání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem v Jeruzalémě.

Evropa měla naivní názory na migraci, uznal český premiér v Izraeli
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Česko podle Sobotky situaci na Blízkém východě dlouhodobě sleduje a nejen díky vztahu s Izraelem jí rozumí lépe než řada partnerů v Evropské unii. „Znalost situace v regionu ČR hodně pomohla zaujímat realistické postoje v oblasti migrační krize,“ řekl Sobotka.

Předseda vlády zdůraznil, že vazby s Izraelem sahají až do doby, než Izrael vznikl. „Nepochybně budeme diskutovat o bezpečnosti a obraně, ale i o vědě a výzkumu, rozvíjí se i vzájemný obchod,“ shrnul další body jednání. Sbližovat země mohou i pragmatické a praktické věci, jako například turistika, dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Fakt chcete povolit eutanazii i 14 letým dětem?

A to by o ní jako rozhodli sami, na rodičích by nezáleželo? Zajímavé také je, že trestně právní odpovědnost třeba snížit nechcete, ale tohle byste 14-ti letým povolili, nepřijde vám to absurdní a těžký hazard se životy dětí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokusí se mě dostat za katr.“ Kvůli 14 miliardám demonstruje pořád

12:20 „Pokusí se mě dostat za katr.“ Kvůli 14 miliardám demonstruje pořád

„Babiš nepůjde do takových extrémů, kam zachází Fiala. Bude si hlídat popularitu mezi lidmi. Pět pro…