Fiala doufá, že se ODS stane mocenskou alternativou k ANO

6. 10. 2018 18:11

Předseda ODS Petr Fiala doufá, že se ODS stane mocenskou alternativou k hnutí ANO. Věří, že jeho strana v letošních senátních a komunálních volbách posílí. Řekl to novinářům po svém příchodu do štábu ODS. Průběžné výsledky, podle kterých by do finále v senátních volbách postupovali kandidáti strany v 11 obvodech, zatím nechtěl komentovat, napsala ČTK.

Fiala doufá, že se ODS stane mocenskou alternativou k ANO
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
reklama

Fiala uvedl, že Senát považuje za důležitý kvůli tomu, že může kontrolovat a vylepšovat legislativní proces a bránit neuváženým ústavním změnám. „Já jsem rád, že předběžné výsledky zatím vypadají dobře, ale skutečně komentovat můžeme až budeme vědět, jak skutečně rozhodli voliči. Takže buďme trpěliví a ještě počkejme," uvedl.

Přál by si, aby strana v letošních senátních a komunálních volbách posílila podobně jako loni v poslaneckých. „Mým politickým cílem je, abychom byli silnou politickou i mocenskou alternativou k hnutí ANO,“ řekl.

Na otázku, na jaký výsledek voleb by si vsadil, odpověděl, že to nechce tipovat. „Máme výborné kandidáty. Oslovovali jsme občany kvalitním programem, jsem přesvědčen, že nabízíme silnou alternativu k hnutí ANO a všem možným populistům a extremistům a věřím, že se to projeví už v těchto volbách," dodal.

V senátních volbách po sečtení třetiny okrsků postupovali do finále kandidáti ANO ve 12 obvodech, ODS v 11, sociální demokraté a lidovci v pěti. K dispozici stále nebyly výsledky ze tří pražských a z brněnského obvodu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Patočka má sám velký problém. Co se snažil schovat šaškováním proti Křečkovi?

21:21 Patočka má sám velký problém. Co se snažil schovat šaškováním proti Křečkovi?

Publicistka Karolína Stonjeková se pustila do bývalé ombudsmanky Anny Šabatové a Jakuba Patočky, vel…