Fiala pochválil Babiše: Zahraniční politiku bere vážně

21. 2. 2018 22:28

I když předseda ODS Petr Fiala premiéra v demisi Andreje Babiše za mnohé kritizuje a neshoduje se s ním minimálně v představách o vyjednávání o vládě a řadě programových bodů, premiér od něj sklidil pochvalu za to, jak aktivně se staví k zahraniční politice. „Bere to vážně, a to je správně,“ chválil jej.

Fiala pochválil Babiše: Zahraniční politiku bere vážně
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
reklama

Babišovo počínání na poli zahraniční politiky na rozdíl od jiných jeho počinů Petr Fiala prý velmi schvaluje. „Snaží se být aktivní. Bere zahraniční politiku vážně a jako svůj úkol premiéra. A to je podle mě správně,“ vyjádřil se a zmínil, že další jeho hodnocení přijde až po výsledcích premiérových kroků. Předseda ODS na středu sám inicioval schůzku s premiérem Babišem a uvítal by, kdyby se prý předsedové parlamentních stran pravidelně scházeli před i po jednání Evropské rady. „Společně bychom koordinovali pozici České republiky v zahraničních otázkách,“ dodal.

I přes zdravotní problémy kvůli přepracovanosti a stresům, na které si tento týden Babiš stěžoval, se ještě tento pátek chystá na jednodenní setkání Evropské rady. Server Novinky.cz informoval, že v Bruselu má totiž naplánovanou i zvláštní schůzku s premiéry zemí V4. „Aktivitu ze strany Fialy vítám a jsem rád. V zahraničí bychom měli vystupovat jednotně,“ sdělil Babiš. „Jedna věc jsou vnitropolitické neshody a druhá věc je, že v EU probíhají zásadní debaty,“ míní Fiala, podle kterého můžeme být navenek jen tak silní, jak jsme doma jednotní.

Původní text ZDE.

Jak by příští takové společné debaty předsedů parlamentních stran měly vypadat, prý premiér Babiš ještě promyslí. Fiala by se rád zaměřil na to, aby bylo nalezeno jednotné stanovisko především v otázkách jednání o dublinských dohodách, o kterých se hovoří především v souvislosti s problematikou migračních kvót.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

7:54 Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

Po prohraném boji o předsednictví ČSSD se ministr Tomáš Petříček bude zřejmě poroučet i z funkce min…