Fiala volil Drahoše, chce konec Zemana na Hradě

26.01.2018 15:47

Předseda ODS Petr Fiala dnes v Brně ve druhém kole prezidentských voleb odevzdal hlas Jiřímu Drahošovi. ČTK řekl, že volil podle cíle ODS, kterým je konec prezidenta Miloše Zemana na Hradě. Podle Fialy Zeman pět let dělá něco jiného, než sliboval. „Rozděluje společnost a znejasňuje naši zahraničněpolitickou pozici,“ řekl Fiala. V prvním kole neprozradil jméno jednoho z devíti kandidátů, kterého podpořil.

Fiala volil Drahoše, chce konec Zemana na Hradě
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Fiala dnes ČTK řekl, že Zeman sliboval spojování společnosti. „Společnost rozděloval. Máme tady různé kauzy, kterých jsme byli svědky. Určitě nepřispívaly k dobrému výkonu funkce hlavy státu,“ uvedl Fiala.

Zeman byl kritizován například za vulgarismy v médiích, za kauzu Ferdinanda Peroutky nebo za nerespektování Ústavy ČR při vládní krizi. „Rehabilitoval komunistickou minulost a v neposlední řadě znejisťoval a znejasňoval naši zahraničněpolitickou pozici. To je dost důvodů pro to, aby si šel současný prezident odpočinout a na Pražském hradě byl někdo jiný,“ dodal Fiala.

Podle něj se dá překonat nezkušenost Jiřího Drahoše v politice. „Co se nedá překonat, je to, co by dlouhodobě neprospívalo České republice. A to je pokračování stylu výkonu funkce hlavy státu, jakou předvedl v posledních pěti letech Miloš Zeman,“ řekl Fiala.

První kolo prezidentských voleb bylo 12. a 13. ledna. Z devíti kandidátů postoupili do druhého kola Zeman a Drahoš. Lidé mohou jít k volebním urnám do dnešních 22:00 a v sobotu od 08:00 do 14:00. Volit může asi 8,4 milionu lidí. V prvním kole byla účast skoro 62 procent.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelegální to není. Ale BIS... Silné kafe o Číně a miliardářích

13:05 Nelegální to není. Ale BIS... Silné kafe o Číně a miliardářích

Hostem Martina Veselovského v pořadu DVTV – Aktuálně.cz byl redaktor Aktuálně.cz Lukáš Valášek. Ten …