Fialovi zhořkl buřt. Drogy? Pravicový táborák vytrolil scientolog

17.07.2021 14:12

Pravicová koalice SPOLU, koalice ODS, lidovců a TOP 09, rozjela předvolební kampaň na plné obrátky a objíždí celou republiku. V pátek profesor Fiala s kolegy opékal u ohně buřty. Akce se vydařila, přišlo hodně lidí a počasí akci přálo. Jedna chybička se ale přece jen vloudila. K ohni profesora Fialy se vloudil mladý muž s knížkou od scientologické sekty. Na sociálních sítích to hodně lidí rozesmálo.

Fialovi zhořkl buřt. Drogy? Pravicový táborák vytrolil scientolog
Foto: Karel Šebesta
Popisek: Předsedové SPOLU grilují

Anketa

Souhlasíte, aby se pokuty za opakované přestupky odečítaly ze sociálních dávek?

97%
1%
hlasovalo: 18008 lidí
Zatímco v koalici Pirátů a Starostů teď panuje relativní klid, to pravé prý přijde až v závěru prázdnin, kdy to Piráti a Starostové rozjedou naplno. Pravicová koalice SPOLU, koalice ODS, lidovců a TOP 09, na nic nečeká a snaží se jet na plné obrátky už teď. Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová a Marian Jurečka už představili svůj předvolební autobus a oznámili, že s ním objedou celou republiku.

V pátek se Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová a Marian Jurečka sešli v Praze na opékání buřtů. Petr Fiala se na akci objevil v modré košili, šéf lidovců Marian Jurečka stejně tak. Předsedkyně TOP 09 si vzala krátké tričko. Na akci dorazilo dost lidí a také počasí akci přálo.

I tak se ale vloudila chybička. Na akci u ohně s Petrem Fialou se objevil také mladý muž s příručkou proti drogám ze scientologické společnosti. Muž se posadil tak, aby byl vidět v záběrech všech přítomných fotografů kampaně. A skutečně, dostal se do oficiálních koaličních materiálů. Níže zveřejněná fotografie zhruba hodinu visela na facebookovém profilu předsedy ODS Petra Fialy, než si někdo pohotový mladého scientologa všiml.

Na to, že se mladý muž ve žlutých ponožkách vloudil na snímek koalice SPOLU, poukázal na Twitteru také aktivista, feminista a urbanista a zastupitel za Zelené v Praze 3 Matěj Žaloudek.

„Klobouček klukovi v zelenejch botách, co jako jedinej nepředstírá, že nepózuje, má jako jedinej respirátor a ukazuje prstem na nějakou publikaci (?) o drogách (?)“ napsal Žaloudek.

Scientolog

Koalice SPOLU posléze tuto fotografii nahradila jinými, mladý scientolog tak byl vaporizován.

Scientologové sice nabádají lidi, aby řekli ne drogám, ale podle šestnáct let staré zprávy sekretariátu Rady vlády tak činí nejen v zájmu zdraví drogově závislých, ale také v zájmu vlastním, neboť drogově závislé lákají do svých řad na akcích, které nezapadají do dlouhodobé strategie státu boje proti drogám. Scientologové pořádají spíše propagační kampaně.

„Preventivní protidrogové programy nabízené scientology obsahují manipulativní prvky zřejmě s cílem získat další příznivce této organizace, která je v některých zemích i některými odborníky v ČR označována za sektu. V materiálech či ve vystoupeních aktivistů není vždy jasně uváděno, že se jedná o programy scientologů (tzv. Scientologické církve). Upozorňujeme dále, že tato skupina je zařazena mezi skupiny, na které jsou zaměřeny programy prevence proti působení sekt (MŠMT a MV). MŠMT upozorňuje vedení škol a školských zařízení, že podporou programů prováděných scientology se mohou vystavit riziku stížností až trestního stíhání ze strany rodičů nezletilých žáků, resp. ze strany zletilých studentů, neboť byli upozorněni na rizika spojená se scientologií. V případě podpory těchto programů a umožnění vstupu do školy by totiž mohlo dojít k zanedbání povinnosti ochrany dětí a mládeže před nebezpečným vlivem sekt,“ upozornil sekretariát Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky v roce 2005.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FOTO Jakub Železný si rýpnul do Pavla i Lipavského v OSN. Rozpoutal bouři

21:01 FOTO Jakub Železný si rýpnul do Pavla i Lipavského v OSN. Rozpoutal bouři

Moderátor České televize Jakub Železný si povšiml „chyby“, které se prezident Petr Pavel dopustil na…