Filipovi se bouří strana. Vyzyvatelem má být hejtman Bubeníček

05.10.2019 21:22

Procenta volebních preferencí komunistické straně postupně ubývají a rebelové ve straně se počínají zaměřovat na jarní sjezd, kde by mohli svrhnout předsedu KSČM Vojtěcha Filipa. „Sázejí“ prý na ústeckého hejtmana Oldřicha Bubeníčka, píše server Info.cz.

Filipovi se bouří strana. Vyzyvatelem má být hejtman Bubeníček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nominační projev Vojtěcha Filipa

Hejtmana Bubeníčka by podpořil i Josef Skála, Filipův protikandidát z minulých předsednických voleb v roce 2017. „Přesvědčíme-li Oldu Bubeníčka, aby na předsedu kandidoval on, tváří změny by se stal náš nejúspěšnější politik. Jemu jsem připraven krýt záda i jako místopředseda,“ uvedl v pondělí Skála. Bubeníčka by klidně do klání poslali i někteří komunisté z Ústeckého kraje. 

Bubeníček však oznámil, že kandidovat nebude. „Do vedení musejí přijít lidé o generaci mladší,“ odpověděl Bubeníček, jehož odpověď naznačuje, že by si také ve vedení představoval někoho jiného než Filipa. 

Předseda Vojtěch Filip uvedl, že kandidaturu zváží podle toho, jestli ho budou komunisté chtít. Kandidátů na předsedu by však mohlo být poměrně dost. Svůj zájem už potvrdil poslanec Leo Luzar, nevylučuje ho opět europoslankyně Kateřina Konečná, případně i Skála.

I když voličská podpora komunistů klesá, pořád je to strana, která drží vládu, a to díky Filipovi. Výhrady oponentů vůči Filipovi se dají ilustrovat na následujících číslech. Vojtěch Filip byl v úterý ve funkci předsedy KSČM přesně 14 let. Je to nejdéle sloužící stranický šéf. Filipovým kritikům také vadí, že KSČM za podporu vlády nic moc nedostala a že Andrej Babiš přichází s levicovým programem, sbírá za to body a předseda KSČM se tváří, že je to tak správně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…