Foldyna řekl vše o Petříčkovi. Putin a Evropa? Vážná slova

15.08.2020 7:02

Jaroslav Foldyna v pořadu Horká linka v XTV řekl, že uvažuje o vstupu do SPD. Na názorovém směřování sociální demokracie se neshodoval už v posledních třech letech a k jeho únorovému odchodu pak nemalou měrou přispěl i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). „Je to jeden z nejhorších ministrů zahraničí, kterého kdy Česká republika měla,“ zhrozil se Foldyna. Kromě otázek kolem svého odchodu též politoval, že za některé názory dnes hrozí kriminál. „Kam jsme se to dostali za třicet let?“ táže se. A poukázal, že si lidé mohou za určité výroky „jít sednout“ i na víc let, než kolik dostal africký imigrant za znásilnění patnáctileté dívky u Terezína.

Foldyna řekl vše o Petříčkovi. Putin a Evropa? Vážná slova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

Anketa

Podporujete záměr EU, aby muž musel být dva měsíce povinně na rodičovské dovolené (Jinak by se zkrátila doba čerpání) ?

hlasovalo: 9768 lidí
Foldyna si vyslechl diskusi několika lidí, kteří prošli SPD, a i to jej nad členstvím v tomto hnutí donutilo ještě více přemýšlet. „Měl jsem ráno v devět hodin kafe s panem Raptorem, který natáčí politické akce a je to takový aktivista. Bylo to v reakci na diskusi na jeho facebookovém profilu, kde popisovali své zkušenosti i bývalí členové SPD. Reagoval jsem slovy, že špinavé prádlo se nepere takto na veřejnosti. Schůzky s panem Raptorem, což je Srb, jsem se poté zúčastnil ještě s jedním členem pražské organizace SPD, byť jsem jenom členem poslaneckého klubu, nikoli členem SPD. Opravdu mne zajímalo, proč se vede takováto diskuse. Oni mi řekli svůj pohled na věc – na věci, které se jim nelíbí v rámci SPD. A já jsem jim odpověděl tak, že nejsem členem strany, i když o tom vážně uvažuji. Velmi vážně,“ vyřkl.

Zastal se rovněž předsedy a zakladatele strany: „Tomio Okamura byl podveden v Úsvitu. A sám svojí vlastní pílí dokázal to, že postavil během krátké doby na nohy politickou stranu – hnutí Svoboda a přímá demokracie. A s tímto hnutím je dneska v Parlamentu. A ti, kteří ho předtím v Úsvitu kritizovali, v parlamentu nejsou.“

SPD je dle Foldyny strana „se zdravým rozumem“.

Blízký mu je i náhled SPD na EU. „Už jenom očekávám, kdy bude z nařízení EU povinnost, že muž bude muset kojit. Tady nyní nerozhoduje, jestli je to pravá, či levá politická strana. Teď jde o principiální existenční otázky, na kterých stojí svět. Na kterých stojí Evropa, ale které jsou zpochybňovány. Národní sebeurčení a národní zájmy jsou zpochybňovány. Národní identita se odebírá, podprahově. Bereme lidem symboly, abychom jim vzali národní identitu. A když o tom začnete diskutovat, můžete se dopustit takzvané předsudečné nenávisti. Je to směrnice Ministerstva vnitra ČR, aby policie stíhala někoho, jak přemýšlí,“ dodal.

Kromě otázky SPD Foldyna projevil svůj názor i na nepracující. „Ti, co nemakaj, ať se maj blbě... Mě to fakt nezajímá,“ dal jasně najevo. Lidé, kteří nepracují, by podle něj neměli dostávat více, než kolik činí životní minimum.

Zájmy pracujících dle Foldyny zastupovala po mnoho let sociální demokracie; poslední tři roky však více sám názorově tíhnul k SPD a proto je nyní jakožto nestraník právě v jejím poslaneckém klubu.

„Třicet let jsem v ČSSD. V roce 1989 jsem ji spoluobnovoval a byla to strana, která dělala politiku pro dolních 10 milionů, jak to říká s oblibou pan prezident. A byl to pan prezident, který stranu vyprofiloval k respektování národních zájmů a k odpovědnosti k této zemi,” řekl Foldyna v dubnu na tiskové konferenci.

Uvedl též tehdy, že sociální demokracie se dramaticky změnila. „ČSSD dneška usiluje o rozpuštění této země v rámci EU. ČSSD slovo ‚národní zájem‘ v zásadě nepoužívá, a lidé, kteří vyznávají tuto myšlenku, odpovědnost a selský rozum, jsou pro řadu především mladých soc. dem. xenofobové, nacisti a fašisti. Já jsem se nezměnil, změnila se soc. dem., a proto jsem se rozhodl jít touto cestou,“ prohlásil Foldyna.

Zpětně konstatoval, že odešel mimo jiné i kvůli ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi (ČSSD). „Je to jeden z nejhorších ministrů zahraničí, kterého kdy Česká republika měla,“ hodnotí aktuálního ministra zahraničí Foldyna.

Konzervativní hodnoty se prý „přestěhovaly“ do Ruska. „U nás přicházejí ty neomarxistický, že nám tady parta nějakých dobrodruhů z europarlamentu nebo z nevolené Evropské komise řekne, jak máme žít a že tak musíme žít! Takhle se chovali bolševici! Neomarxismus přichází ze Západu... Putin respektuje svoji historii, své symboly,“ připomněl Foldyna.

Poukázal, že na Západě se už hodnoty změnily: „Už tam říkají: ‚Proč bychom měli mít Krista bělocha, když může být černochem?‘“

Pobouřilo ho, že imigrant z Libye, který znásilnil a okradl patnáctiletou dívku na poli u Terezína, dostal pouhé dva roky vězení a ústavní léčbu. Srovnal, že oproti němu poslankyni hnutí SPD Karle Maříkové za její výrok o muslimech hrozily roky tři.

Maříková přirovnala muslimské imigranty k invazivnímu druhu živočichů a rostlin a napsala, že by jim měl být zakázán vstup do Evropy. Vydání Maříkové policii v květnu podpořilo pouze šest poslanců ze 165.

„Kam jsme se to dostali za třicet let?“ pronesl Foldyna, s tím, že dnes už hrozí vězení za vyřknutý názor.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zaplatíte 150 Kč, Stardance si pořád nepustíte. Srovnání ČT s Voyo, iPrima nebo HBO Max

7:25 Zaplatíte 150 Kč, Stardance si pořád nepustíte. Srovnání ČT s Voyo, iPrima nebo HBO Max

Málo obsahu za hodně peněz – tak se jeví v porovnání s konkurenčními službami nabídka filmů, seriálů…