Fór: Demonstrace před sněmovnou bez roušek. Našli skulinu. Výbuch smíchu

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte si více v tomto článku.

09.06.2021 12:27 | Zprávy
autor: jav

Stovky lidí obsadily Malostranské náměstí před Poslaneckou sněmovnou. Protestují zde proti covidové politice, konkrétně proti covid pasům, které má Sněmovna schvalovat ve středu od 15 hodin. Na akci se rázně prezentuje poslanec Lubomír Volný a jeho Volný blok, jehož organizátorka Jana Volfová vše z postaveného pódia neúnavně moderuje. Akce je navíc bez roušek, protože organizátoři našli skulinu v právu.

Fór: Demonstrace před sněmovnou bez roušek. Našli skulinu. Výbuch smíchu
Foto: screen Facebook
Popisek: Poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko na demonstraci

Všichni definitivně odložili zakrytí obličeje (které i předtím bylo spíše sporadické), když moderátorka z pódia ohlásila, že existuje výjimka z pravidel o rouškách a to je natáčení filmu: „Takže všichni budete komparsem pro dokumentární film, pokud proti tomu nic nemáte,“ navrhla demonstrantům z pódia Jana Volfová a setkala se s aplausem.

Demonstranti se sešli před devátou hodinou, když do Sněmovny přicházeli poslanci na jednání. Nejprve jich několik desítek pískalo pod okny Sněmovny. Kromě zástupců Volného bloku bylo vidět i aktivisty ze spolku Chcípl pes.

Později se podařilo zprovoznit pódium a velkoplošnou obrazovku na druhé straně náměstí, kam se demonstranti přesunuli. Z pódia je začali oslovovat zástupci hnutí Volný blok. Rovněž dorazili další účastníci akce a demonstrantům se tak podařilo obsadit celé náměstí, včetně tramvajového ostrůvku. Policie musela následně regulovat veřejnou dopravu, což se u některých demonstrantů nesetkalo se sympatiemi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…