Fuj! Kalousek si málem odplivl. Kritizoval, podržte se, podraz na Babiše

27.06.2019 4:48

Sněmovna ani po 15 hodinách jednání o nedůvěře vládě nedospěla k hlasování. Marian Jurečka (KDU-ČSL) v rámci své řeči kolem třetí hodiny ranní citoval údajné vulgární výroky premiéra Andreje Babiše z knihy Ondřeje Závodského. Poslance po několika větách napomenul předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) a požádal ho, aby zvolil jinou formu. Na to pak velmi kriticky zareagoval i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, který se v této věci překvapivě Babiše zastal.

Fuj! Kalousek si málem odplivl. Kritizoval, podržte se, podraz na Babiše
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)

„Slyšel jsem několik citací z toho fondu, co občas píše na zakázku dehonestující texty, tedy co řekl pan Ondřej Závodský, bývalý náměstek ministra financí. Možná to je pravda, možná ne,“ uvedl Kalousek.

Anketa

Okrádá vás Andrej Babiš?

17%
hlasovalo: 28323 lidí

„Jedná z věcí základní etiky státního úředníka ale je – v žádném případě nemluvit o tom, co jsem v tom úřadě zažil, co jsem slyšel na poradách, kdekoliv,“ zdůraznil Kalousek s tím, že kdyby to pro Ondřeje Závodského bylo tak neúnosné v době, kdy dělal náměstka tenkrát ministru Babišovi, odešel by a zveřejnil to, tak by to ještě snad pochopil. „Ale on to zveřejnil, až když byl vyhozen, to té doby to snášel,“ připomněl.

„To se prostě nedělá. Prosím pěkně – to je fuj!“ odplivl si téměř Kalousek. „Ať to udělá kdokoliv komukoliv, máme-li zachovat minimální standardy chování politické reprezentace a státní správy, tak tohle prostě nesmíme nikomu tolerovat!“ dodal znechuceně s tím, že je to neslušně, i kdyby to byla tisíckrát pravda.

„Myslím si, že mě nikdo nemůže podezírat ze sypmpatií k ministru financí Babišovi, ale tohle bych netoleroval žádnému státnímu úředníkovi, to je porušení všech etických pravidel, která na státní správu klademe,“ zkritizoval Jurečkovo vystoupení Kalousek.

Jurečka se pak přihlásil o slovo a argumentoval, že zvažoval, zda ve Sněmovně bude citovat tyto věci, nicméně v tom nevidí problém, jelikož je to veřejná kniha, která vyšla a vydal ji Nadační fond proti korupci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

23:33 Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

„Je zjevné, že pan premiér bude brzo potřebovat soudce,“ pronesl poslanec a zpravodaj k závěrům vyše…