Generál Pavel a otec starosty Koláře proti Rusku: Stáhnout velvyslance, vyloučit jejich firmy!

28.04.2020 9:01

Bývalý předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel, někdejší poslanec Ivan Gabal, bývalý náměstek na resortu obrany a někdejší český velvyslanec USA a Ruska Petr Kolář se obávají rostoucího vměšování Ruska do vnitřních záležitostí Česka. Podle jejich slov se Rusko snaží narušovat demokracii České republiky a své agresivní kroky v poslední době stupňuje. Píše to server Týden.cz.

Generál Pavel a otec starosty Koláře proti Rusku: Stáhnout velvyslance, vyloučit jejich firmy!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

Podle signatářů prohlášení by Praha měla vyvolat diplomatické jednání na nejvyšší úrovni s Moskvou. Pokud se situaci nepodaří vyřešit, měla by přistoupit k ostřejším krokům, jako je například stažení velvyslance či upozornění Ruské federace, že vzhledem k nepřátelskému jednání nebu Rusko ani ruské firmy připuštěny v ČR k jakémukoli projektu strategického významu.

Anketa

Souhlasíte s odstraněním sochy maršála Koněva?

5%
95%
hlasovalo: 24630 lidí

Bezpečnostní experti v prohlášení mimo jiné také poukazují na nezvykle vysoký počet pracovníků ruské ambasády v Praze, na kontroverzní obchody či vývoj po odstranění pomníku sovětského maršála Ivana Koněva na Praze 6. Proti tomu Moskva velmi ostře protestovala. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) dokonce dostal policejní ochranu.

„Po odstranění sochy maršála Koněva z Prahy 6 došlo ke kybernetickým útokům proti infrastruktuře v Česku. Čeští experti na kybernetickou bezpečnost údajně identifikovali jako zdroj útoků území Ruské federace," píší také v prohlášení jeho signatáři. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Tvrdil jste, že nejste vládní kandidát

Ale za svého poradce chcete člena vádní strany, konkrétně STAN. Navíc toho, kdo si chtěl ponechat mandát i podobu své stáže v zahraničí. Tak si představujete tu vaši slibovanou nezávislost? Můžete mi ji tedy přesně definovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …