Havel utíká před Gottem a Bohdalovou... FOTO, které svědčí

14.07.2019 21:18

U příležitosti 80. narozenin Karla Gotta zavzpomínal fotograf Václava Havla Tomki Němec, jak jednou první český prezident před mnohonásobným Zlatým slavíkem takřka utíkal. Snad si vzpomněl, jak Gott v roce 1977 jasně podporoval komunistickou Antichartu.

Havel utíká před Gottem a Bohdalovou... FOTO, které svědčí
Foto: Dostál František
Popisek: Václav Havel - výřez

Mnohonásobný Zlatý slavík a Český slavík dnes slaví životní jubileum. Je mu úctyhodných 80 let. Za svůj život se Gott nechal vyfotit s celou řadou osobností, např. s architektem komunistické normalizace a dlouholetým prezidentem Gustávem Husákem. Nechal se vyfotit ale i s prvním českým prezidentem Václavem Havlem. Jenže podle dvorního Havlova fotografa Němce prý Havel jednoho dne chtěl utéct.

Stalo se tak v roce 2003, kdy se Havel loučil s prezidentským úřadem. Při této příležitosti dorazili i herečka Jiřina Bohdalová a Karel Gott, kteří prý chtěli s končícím prezidentem prohodit pár slov. A Havel se jim prý pokoušel uniknout.

„Když jsem viděl Václava, jak musel zareagovat na situaci, kdy ho Nesmrtelná teta společně s Včelkou Májou, kamarády to Veškrnové, obestoupili... Mám ještě jednu fotografii z téhle série, kterou jsem vyřadil, neb úplně nesplňuje moji představu o dobrý fotce, ale předchází této situaci, jen o vteřiny dřív. VH prchá s vyděšeným výrazem, než je zastaven a obstoupen... Bylo to ve Slávii, v lednu 2003, kdy se VH loučil s prezidentstvím a společnost tam byla pestrá... Byl to leden a bylo to skoro na chlup čtvrtstoletí, kdy Kája naproti v Národním odsuzoval Chartu 77,“ napsal Němec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

22:02 Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

Jako již každý čtvrtek, ani dnes nebyli díváci TV Barrandov ochuzeni o názory prezidenta Miloše Zema…