Hitler! Orgasmus! Náckové! Brutální dohry „Milionu chvilek“ na Letné

24.06.2019 8:27 | Zprávy
autor: kas

O počtech demonstrantů na Letné se ještě povedou vášnivé spory, nicméně více než dost lidí demonstraci sledovalo zprostředkovaně přes přímý přenos. A nenechávali si své dojmy pro sebe. „Vstupujte do politických stran! A když se nám nebude líbit, kdo vyhrál volby, přijdeme zas,“ popsal úvahy demonstrantů šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. Komentátor TV Prima Tomáš Vyoral zase konstatoval, že jeden z řečníků asi studoval Hitlerovy proslovy. Jakub Janda si libuje, že českou vlajku nepoužívají jen nácíčci a zoufalci, Jiří Ovčáček mluví o kolektivním orgasmu. Ale výzva k předčasným volbám prý poněkud chyběla…

Hitler! Orgasmus! Náckové! Brutální dohry „Milionu chvilek“ na Letné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, kterou pořádá iniciativa Milion chvilek pro demokracii

Velký zážitek byla Letná zřejmě pro šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla, který své postřehy sdílel v průběhu letenských projevů a všímal si nesrovnalostí. „Takže z demonstrace proti Babišovi je demonstrace i proti Kellnerovi,“ poznamenal. Také heslo „Pryč s predátorským kapitalismem!“ ho vzhledem k tomu, proti čemu se v roce 1989 na Letné protestovalo, pobavilo, stejně tak jako „Babiš out! Greta Thunberg in!“ nebo „Uhlí patří pod zem!“ Plesl také poťouchle konstatoval, že titul nejlepšího projevu na Letné stále drží Miloš Zeman. 

Postoj demonstrantů parodoval slovy: „Vstupujte do politických stran! A když se nám nebude líbit, kdo vyhrál volby, přijdeme zas.“ Také si kopl do herců za tento výrok: „Prezident, kterého nevolila polovina národa, si musí uvědomit...“ A upozornil na dvojí metr xenofobie ve výroku: „Vrať se na Slovensko!“ Nakonec se Jaroslav Plesl ptá: „A kdy už teda začnou požadovat svobodné volby?“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…