Hledali jsme mezi sociálními demokraty odborníky, řekl Hamáček

21.03.2018 15:18

Předseda ČSSD Jan Hamáček před kamerami České televize okomentoval politická jednání mezi hnutím ANO a ČSSD. Jak moc se přiblížila možnost, že se zrodí menšinová koalice těchto dvou stran? Nahlédněte.

Hledali jsme mezi sociálními demokraty odborníky, řekl Hamáček
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček.
reklama

Podle Jana Hamáčka běží jednání ANO a ČSSD na plné obrátky. Na celé řadě věcí prý existuje shoda, kterou bylo možná najít relativně snadno. „Nicméně jsou oblasti, kde shoda zatím není,“ podotkl Hamáček. K největším střetům dochází v oblasti daní. Sociální demokraté prosazují progresivní zdanění a sektorové daně, což se hnutí ANO příliš nelíbí. Třenice se projevují např. také ve financování školství.

V pátek by měly expertní komise říci poslední slovo a pak už to bude jen na politických jednáních čelných představitelů obou stran. „Obecně platí to, že je dobrá vůle hledat shody,“ zaznělo z úst předsedy ČSSD. Teprve v pátek však bude jasnější, kde ČSSD prosadila svou vůli, kde jí Andrej Babiš ustoupil. Do té doby podle Hamáčka nemá moc smysl o tom hovořit. Jistý úspěch prý ČSSD zaznamenala v obnovení prvních tří dnů nemocenské, byť o konkrétních parametrech totoho návrhu teprve bude řeč.  

Odmítl také komentovat jakékoli personální otázky. Ponechal bez odpovědi dotaz, zda by se on sám mohl stát ministrem zahraničí či ministrem obrany. Obdobně se vyjádřil také k možným dalším ministrům ČSSD. „My jsme hledali mezi sociálními demokraty odborníky. Nejsou to politické nominace. Jsou to odborné nominace. Nelze spojovat osoby, které dnes vyjednávají na té odborné rovině s rovinou politickou,“ uvedl Hamáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…