Honzejk: Piráti a SPOLU ať drží palce Volnému, pohromě pro Okamuru

20.09.2021 9:46

Chování lídra Volného bloku je podle komentátora Hospodářských novin ostudné, ale stoupenci obou demokratických koalic by podle jeho názoru měli Volnému držet palce o sto šest. Aby ve sněmovních volbách získal maximálně 4,99 procenta hlasů, protože každá desetina procenta pro Volného znamená pohromu pro SPD Tomia Okamury. A to je to, oč tu běží, upozornil Honzejk.

Honzejk: Piráti a SPOLU ať drží palce Volnému, pohromě pro Okamuru
Foto: archiv
Popisek: Lubomír Volný

Anketa

Je pro vás manželství homosexuálů důležité téma, podle kterého se bude rozhodovat ve volbách?

4%
hlasovalo: 26149 lidí

Petr Honzejk na serveru iHned.cz poznamenal, že odvolání Hany Lipovské z Rady ČT bylo správným krokem, protože jako lídryně Volného bloku v jednom z krajů porušovala zákon o České televizi. Poslanci ji nakonec odvolali, i když lídr Volného bloku Lubomír Volný dělal vše pro to, aby se to nepodařilo. Byl ochoten kvůli tomu zdemolovat i vybavení Poslanecké sněmovny, když se dostal do křížku se sněmovní ochrankou.

Snaží se tím na sebe upoutat pozornost a získat hlasy voličů a podle Honzejka by mu v tom měli držet palce především příznivci obou opozičních koalic. Vůbec nejlepší by podle komentátora bylo, kdyby Volný získal 4,99 procenta hlasů a nedostal se tak do Sněmovny, ale zároveň odčerpal co nejvíc hlasů SPD Tomia Okamury.

„Volného chování je samozřejmě nemístné, ostudné, trapné. Ale když to vezmeme opravdu brutálně pragmaticky, musí paradoxně Volnému fandit nejen jeho lidé, ale i politici a příznivci demokratické opozice. Proč? No proto, že Volný bere hlasy přirozeně hlavně SPD Tomia Okamury, ze které se jeho formace oddělila. A SPD je možným koaličním partnerem Andreje Babiše. Takže čím divočejší divadlo generující vyšší volební zisk Volného bloku, tím nižší výsledek SPD a také s tím také menší šance, že Andrej Babiš získá se svými přirozenými partnery sněmovní většinu. Až do úrovně 4,99 procenta proto musí demokratická opozice Volnému držet upřímně palce. Politicky je to jasná matematika,“ napsal doslova Honzejk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Nepřesnost, či přímo dezinformace ve článku? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

9:21 Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

Úplný idiot. I takové názory zaznívaly poté, co Jan Lipavský po schůzce s prezidentem Zemanem prezen…