Hospodský tuší: Po únoru konec. Chtějí zničit šikovné lidi, spílá Babišovi

13.02.2021 18:24 | Zprávy
autor: AZy

V pořadu Kolektif na téma zavřených restaurací se sešli prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň a majitel stále otevřené restaurace Šeberák v Praze Jakub Olbert z iniciativy Chcípl PES. A už to lítalo. Tvrdá kritika vlády. Nikdo „tam nahoře“ prý vlastně ani neuvažuje o tom, jak s covidem fungovat normálně. Babiš prý zase jen přemýšlí, jak vydělat na testech. „A až teď v únoru skončí kurzarbeit, všichni půjdem na pracák.“

Hospodský tuší: Po únoru konec. Chtějí zničit šikovné lidi, spílá Babišovi
Foto: Repro YouTube CNN Prima News
Popisek: Jakub Olbert, majitel restaurace Šeberák v pražských Kunraticích

Oba účastníci se hned na začátku debaty shodli na tom, že restaurační zařízení by měla zůstat otevřená.

Olbert k tomu řekl: „My jsme měli zásah naposled předevčírem, měli jsme tam i docela schopnýho policistu, který i ovládal zákony, takže jsme si vyargumentovali, že máme pravdu a že by oni měli odejít. A on mi říkal jednu věc, jestli mi nevadí, že šíříme ten covid. Já mu na to odpověděl, že to nemám od nikoho potvrzený a že za tu dobu co jsme otevřený, tak nikdo z našich zaměstnanců žádný covid neměl, a to ta hospoda je za poslední měsíc a půl narvaná ve švech.“

Šuráň zmínil zcela nedostatečné kompenzace pro restauratéry. „Kompenzace zatím žádné nepřišly, tam nikdo jistotu hledat nemůže. Přišel jenom Antivirus a ten už běží od března a jsou to v podstatě jenom částečné sanace nákladů na zaměstnance. S tím šířením covidu je to bohapustá demagogie, protože nikdo neví, kde se ten covid šíří. Hlavně je prokázaný, že se nejvíc šíří ve fabrikách a v zaměstnání, ale tam se nezavírá. Takže mi to skoro připadá jako cílená likvidace jednoho oboru.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…