Hovoří o demokracii a hodnotách, přitom žádné hodnoty nemají a jsou plni nenávisti. Ze studia PL pohovoří Jiří Ovčáček

18. 10. 2018 18:48

Horké téma Radima Panenky tentokrát přivítalo hosta až Pražského hradu. Diskutovat do studia ParlamentníchListů.cz přišel mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Diskuse se bude točit například kolem oslav 28. října a výběru prezidenta Zemana na státní vyznamenání, který u některých takřka vždy vyvolává rozruch.

Hovoří o demokracii a hodnotách, přitom žádné hodnoty nemají a jsou plni nenávisti. Ze studia PL pohovoří Jiří Ovčáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček před natáčením Horkého tématu

V roce stého výročí republikánské státnosti někteří začali hovořit dokonce o znesvěcení státního svátku. Zejména kvůli osobě oceněného zpěváka Michala Davida. Podle Ovčáčka je to ale přesně naopak.

Anketa

Jednání Radka Vondráčka v Rusku je nehorázné ponížení ČR, říká poslanec Pirátů Lipavský. Cítíte se poníženi?

3%
hlasovalo: 20102 lidí

„Myslím si, že sté výročí naší státnosti znesvěcují právě takoví lidé,“ řekl Ovčáček. Doporučil, aby si lidé všímali, jak jsou tito kritici plní nenávisti. „Ti lidé většinou velmi rádi hovoří o demokracii, o svobodě, o hodnotách, přitom demokracii nectí, svobodu nemají rádi a hodnoty žádné neuznávají,“ povšiml si mluvčí.

Prezident podle Ovčáčka vyznamená skutečné osobnosti, které ale on jako mluvčí nemůže prozrazovat. Jsou to lidé, kteří v životě skutečně něco dokázali. A do této kategorie spadá i Michal David. „Mezi to něco dokázat patří třeba to, že děláte lidem radost. Že jim přinášíte pohodu, vytváříte dobrou atmosféru. A to je případ Michala Davida, ten rozdává radost už drahná léta, je to člověk, který má za sebou dlouhou kariéru, kterou mimochodem začínal jako jazzový hudebník,“ říká mluvčí Ovčáček.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

22:20 „Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

V prosinci proběhla na půdě Senátu politická bitva, jejímž hlavním aktérem byl senátor Ivo Valenta a…