Hysterie, ulice. Racionální debata dostává na frak, říká o kauze Čapí hnízdo předseda sněmovny Vondráček

20.09.2019 8:27 | Zprávy
autor: sla

Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny a místopředseda hnutí ANO, byl hostem Pavla Štrunce v rozhovoru na serveru Info.cz. Diskusi kolem kauzy Čapí hnízdo považuje za hysterickou. Racionální debata podle něho dostala na frak. „Bylo to hodně vyhecované a už to byla situace, která se řešila na ulicích, na demonstracích,“ uvedl v rozhovoru politik.

Hysterie, ulice. Racionální debata dostává na frak, říká o kauze Čapí hnízdo předseda sněmovny Vondráček
Foto: Daniela Černá
Popisek: Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny

„Nejsem oslavovací typ, Andreji Babišovi jsem k zastavení trestního stíhání negratuloval,“ tvrdí místopředseda hnutí ANO a šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček v rozhovoru s Pavlem Štruncem. Podle něho to určitě znamená emoční a oprávněnou úlevu a radost pro členy rodiny. „Já jako politik sleduji ty širší souvislosti,“ řekl a dodal, že určitou satisfakcí je, že obhajobě bylo dopřáno sluchu.

Diskusi kolem kauzy Čapí hnízdo považuje za hysterickou a zkratkovitou. „Bylo to hodně vyhecované a už to byla situace, která se řešila na ulicích, na demonstracích,“ uvedl s tím, že v této situaci racionální debata dostává na frak. „Já jsem se vždycky snažil argumentovat,“ připomíná svoje jednání a dodává, že je důležité, že i státní zástupce ustál obrovský tlak a soustředil se skutečně na právní výklad.

Podle svých slov a z pozice předsedy Poslanecké sněmovny by měl být spíše zdrženlivý. „Myslím si, že mě to nepřísluší,“ řekl s tím, že nechce komentovat věcnou stránku kauzy. Podle něho pro společenskou atmosféru neměl tento výsledek zásadní vliv. „My jsme to říkali, Andrej Babiš nic neudělal a teď se to prokázalo,“ uvedl a dodal, že někteří lidé jsou stejně přesvědčeni o opaku a z takového přesvědčení nemůže plynout racionální debata. „Bohužel je to o emocích, ne o racionální debatě,“ zmínil.  Podle něj panuje absolutní nezájem o to, jak se premiér obhájil, jaké argumenty obhajoval a jakým způsobem se očistil.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …