Imigranti a znásilňování. Ve Finsku toho mají dost a budou prý jednat

18.01.2019 11:25

Finskem otřásá série znásilnění z poslední doby, z nichž jsou podezřelí migranti. Desítky tisíc Finů proto chtějí odebrat azyl imigrantům, usvědčeným ze sexuálních zločinů, píše ve svém pátečním vydání deník MF Dnes. „Azylanti nemají k ženám žádný respekt. Máme dcery, musíme dohlédnout na bezpečnost v ulicích,“ neskrývají své obavy Finové. Finský parlament je připraven zavést přísnější opatření proti zločincům cizího původu.

Imigranti a znásilňování. Ve Finsku toho mají dost a budou prý jednat
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Stany si uprchlíci rozestavili hned na několika ulicích. Tábory migrantů ze Středního východu a z Afriky vyrostly odděleně

Tento týden v Oulu zadržela finská policie další tři žadatele o azyl, kteří jsou podezřelí, že znásilnili několik dívek mladších patnácti let. Koncem roku zatkli policisté v Oulu také devět mužů „zahraničního původu“, které vyšetřují kvůli početným útokům na nezletilé dívky.

Podobný případ vyšetřují také ve finské metropoli. Kvůli množství sexuálních útoků a znásilnění nezletilých dívek zadrželi tři imigranty v Helsinkách.

Nyní je tak hlavním předmětem debat finských poslanců zpřísnění postihů pro útočníky z řad přistěhovalců. Desítky tisíc Finů zároveň podepsaly petici, žádající zrušení azylu u osob usvědčených ze sexuálních útoků.

Podle poslanců není otázkou, jestli je třeba tvrdší zákony přijmout, ale kdy se to stane. „Každý, kdo přichází do naší země, by měl ctít naše zákony,“ řekl v parlamentní debatě Antti Kaikkonen, poslanec centristické strany Finský střed.

Kromě odebírání finského občanství násilníkům cizího původu prosazují poslanci i další kroky. Například zvýšení minimálního trestu za sexuální zneužívání mladistvých. Mnozí kritizují, že úřady i justice si dosud počínaly v podobných kauzách lhostejně.

Finové budou o příštím parlamentu rozhodovat 14. dubna. Bezesporu bude imigrace ve volbách hlavním tématem. Ze situace profituje krajně pravicová strana Praví Finové, která by podle posledních průzkumů citovaných listem Helsinki Times získala bezmála deset procent hlasů.

Nejčastěji se na sexuálních útocích podle údajů finské policie podílely osoby z Iráku a Afghánistánu. V letech vrcholící přistěhovalecké vlny 2015 až 2016 přišlo do Finska zhruba třicet tisíc migrantů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takhle tedy ne! Chtějí nám zavřít uhelné elektrárny? Docent Konvička udeřil na klimaaktivisty

15:51 Takhle tedy ne! Chtějí nám zavřít uhelné elektrárny? Docent Konvička udeřil na klimaaktivisty

Martin Konvička jako docent biologie sepsal zamyšlení nad tím, jak současné zelené šílenství kolem š…