Ivan David vysvětluje: Kurze odstřelili? Vadily názory na migraci. Byl najat muž na špinavou práci. Za ohromné peníze

17.10.2021 9:23

Poslanec Evropského parlamentu Ivan David (SPD) sepsal komentář o hluboké nenávisti „hluboké unie“ a o likvidaci politiků na zakázku. Nejen v Česku se děsíme toho, co dělá nenávist s lidmi prahnoucími po moci. Stejné je to i v Rakousku. Jediné, co spojuje tamní sociální demokraty, neoliberály a Svobodné i vládní Zelené, je nenávist vůči jedné osobě a k tomu, co představuje – Sebastianu Kurzovi.

Ivan David vysvětluje: Kurze odstřelili? Vadily názory na migraci. Byl najat muž na špinavou práci. Za ohromné peníze
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan David

Všichni mluví o Kurzově „morálním obrazu“, ale stejně tak je podle Davida všem jasné, o co jde; že ohrožuje systém, který panuje v EU. A to především tím, že se rázně postavil nelegální migraci: „O tom ale nikdo nemluví, protože to je tabu,“ dodává europoslanec.

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

68%
20%
hlasovalo: 45482 lidí

V kontextu toho zmiňuje slova novinářského veterána Stefana Austa, jenž  ve svém pravidelném rozhovoru pro Welt jasně uvedl, že tím Kurz zachránil křeslo Angele Merkelové, která si na tento krok netroufla.

Srovnání vede prý k „případu Strache“. „Heinz-Christian Strache, od roku 2017 do roku 2019 vicekancléř za Svobodné v první Kurzově vládě, byl také zlikvidován ‚na zakázku‘. Tehdy dle mého názoru udělal Kurz začátečnickou chybu a domníval se, že když se od něj ‚oprostí‘, bude moci pokračovat dál.

Nu, čekal dva roky a stejný hnojomet zasáhl i jeho. Tuším, že s dnešními zkušenostmi by tuto chybu už dnes neudělal. Svobodní se tím zařadili po bok těm, které jinak nazývají ‚extrémní levicí‘, tedy především k SPÖ a Zeleným, a chtěli by s nimi vládnout coby součást koalice ‚všichni proti Kurzovi‘ s kancléřkou Pamelou Rendi Wagnerovou (SPÖ) v čele.

Herbert Kickl, předseda Svobodných, by byl v této vládě ministrem vnitra a podle svých slov ‚by začal čistit‘. Je to shoda náhod, že stejná slova používá u nás kandidát na ministra vnitra Vít Rakušan? Čistota je věc jistě záslužná, ale pokud vede k čistkám, leze na povrch spíše špína, především těch, kteří po čistotě volají,“ pokračuje David.

I v samotné ÖVP se ozývá volání po „očištění se od Kurze“: „Především u těch politiků a hejtmanů, kteří svou kariéru zahájili v předchozí éře, kdy lidovci dělali poslušnou štafáž socialistům. V roce 2017 nastoupil Kurz a jeho ‚nová lidová strana‘, která si jako svou barvu zvolila tyrkys. Dnes je vzývána v médiích ‚černá‘ a ‚staří lidovci‘ jsou vyzýváni, aby se navrátili do stavu ‚před Kurzem‘. Tedy k 20 % ve volbách a k politice, která jim zajišťovala roli ‚menšího bratra‘ ve vládě. Nevyčnívat, neprovokovat. Dělat křoví a za to si moci v klidu spřádat své ‚malé kšeftíčky‘,“ píše.

„Kdo sledoval mimořádnou schůzi rakouské Národní rady k nedůvěře kdekomu včetně zbrusu nového kancléře Alexandra Schallenberga, musel si všimnout, že za slovy o ‚obrodě‘ a ‚novém startu bez tyrkysu‘ se skrývá jen nenávist,“ dodává s tím, že nic pozitivního tito lidé přinést nemohou a ani nechtějí.

„Ohánějí se morálkou, stejně jako naši ‚lepšolidé‘ pravdou a láskou. Ohánějí se loajalitou k EU. Degenerace slov a významů. Lidé v diskusích si všímají, že jimi vzývaná morálka ale platí jen pro někoho. Platí jen pro ÖVP, která je dokonce speciální prokuraturou vedena celá jako obviněná!“ zdůrazňuje David.

Tato speciální prokuratura však nechala ale neprosto nepovšimnuty SMS, které si ve stejné době, ke které se vztahuje údajné falšování výsledků výzkumů veřejného mínění ze strany ÖVP, posílali mocní členové SPÖ. Především ve Vídni. „V nich se například píše o tom, že když dotyčný ‚vypadne‘, zachrání ho to před stíháním, jinak bude zle,“ podotýká David.

A stejně tak se prý nikdo nezajímá o to, že před volbami v roce 2017 si SPÖ najala „muže na špinavou práci“, jistého Tala Silbersteina, který jako strategii zvolil negativní kampaň proti Kurzovi, a to za „pouhých“ 536.000 eur, ani se tím netajili. „V roce 2017 byl Silberstein zatčen v domovském Izraeli za ‚korupci, padělání dokladů a praní špinavých peněz‘. Jádrem ‚aféry Silberstein‘ byl pokus proměnit ‚extrémně vysokou popularitu‘ tehdejšího ministra zahraničí Sebastiana Kurze (ÖVP), který byl považován za nejslibnějšího kandidáta na úřad kancléře, na pravý opak,“ přibližuje europoslanec David.

Za tímto účelem byly prý zřízeny falešné anonymní facebookové stránky My za Sebastiana Kurze a Pravda o Sebastianu Kurzovi; ta jevila blízkost k politicky krajně pravicovým silám přidruženým k FPÖ a používala za účelem difamace rasistická, antisemitská a xenofobní schémata.

Mnoho lidí se domnívá, že stejní lidé stojí i za současnou kampaní. Rakouští lidovci mají podle Davida nyní na vybranou: „Buď Kurze podrží, nebo nechají padnout a vrátí se k černému průměru,“ píše David. Zda do toho nechají mluvit také voliče. Zda chtějí lidovce černé či tyrkysové. Zda chtějí návrat k poslušnosti a návrat agitace za „syrské sirotky“, za něž pléduje rakouská katolická církev, s níž se Kurz do značné míry rozešel. „Protože napříště budou průzkumy veřejného mínění falšovat už pouze liberálové a socialisté, uvidíme, do jaké míry je rakouské obyvatelstvo ovlivnitelné,“ míní David.

„Mimochodem, nějak si neumím představit, jak dovozu sirotků, pro začátek třeba afghánských, tleskají Svobodní. Ti budou ale možná rádi, že se jim vrátí protimigrační téma,“ přemítá.

„Neoliberálové a sociální demokraté plédují za návrat k poslušnosti vůči Unii. Jedině s EU nás čeká budoucnost! Tak hřímali poslanci za NEOS při mimořádné schůzi. Nový kancléř Alexander Schallenberg vykonal povinnou pouť do Bruselu, řekl, že jsou pevnou součástí EU, ale v otázce migrace své postoje prý Rakousko nezmění. Uvidíme brzy,“ dodává.

Na závěr uvádí názor Bernharda Görga, dlouholetého politika ÖVP, podnikatele a autora kriminálních románů. Ten v debatě Talk im Hangar v televizi Servus TV řekl, že lidé si pod pojmem korupce představují především úsilí o vlastní obohacení. A tomu v případě Sebastiana Kurze prostě nevěří.

„Ve dvou zemích střední Evropy se rozhodovalo o ‚naprostém návratu k evropským hodnotám‘. U nás se zadařilo, Rakousko zatím vzdoruje. Jak by řekli Starkovi ze ‚Hry o trůny‘ – zima se blíží,“ uzavírá Ivan David.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

19:55 Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

Jedním z těch, kdo se do Senátu téměř určitě nepodívá, je kandidát TOP 09 Zdeněk Šarapatka, bývalý r…