Jako zběsilí komunističtí fanatici! Ondřej Neff se nemilosrdně vypořádal s odpůrci Duky a vyzval Český rozhlas...

15.02.2018 19:38

Publicista Ondřej Neff ocenil, že se ODS postavila za pražského kardinála Dominika Duku. Odpůrce současného pražského arcibiskupa přirovnal ke zběsilé činnosti komunistických fanatiků.

Jako zběsilí komunističtí fanatici! Ondřej Neff se nemilosrdně vypořádal s odpůrci Duky a vyzval Český rozhlas...
Foto: hns
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Ondřeji Neffovi se nelíbí, že část českých občanů v podstatě požádala papeže Františka, aby dal kardinálovi Dominiku Dukovi padáka. Už to naznačuje, že svět se zbláznil.

„Jestliže si dovolují organizátoři happeningu proti arcibiskupovi hovořit o jeho hnědnutí, tedy o – snad – inklinaci k nacistické ideologii, jejich počínání velmi připomíná zběsilost komunistických fanatiků žádajících nejpřísnější tresty pro velezrádce a reakcionáře. Rozhlas dal prostor někdejšímu dominikánovi Ivanu Odilo Štampachovi, aby veřejně Dominika Duku obvinil ze všemožných nepravostí. Bylo by dobré, kdyby k tomu dal příležitost i arcibiskupu Dukovi,“ napsal Neff na serveru Neviditelný pes.

Neff dal v textu najevo, že nechápe, proč je Dukovi odpíráno právo na konzervativní názory. Kdo jiný by měl mít konzervativní názory než představitel katolické církve. Zvláště v době, kdy se tolik mluví o návratu ke křesťanským tradicím. Duka by si podle Neffa naopak zasloužil podporu. Publicista proto ke svému textu přidal odkaz na petici, v níž je skutečně možné Duku podpořit.

Stranou pozornosti Ondřeje Neffa nezůstalo ani počínání ministryně obrany v demisi Karly Šlechtové, která je ve svém resortu velmi aktivní na to, že je v demisi. Neffovi se zdá, že je tato dáma aktivní až tolik, že Martin Stropnický vedle ní vypadá, jako že v resortu čtyři roky nic nedělal.

Nakonec se obrátil i na protestující taxikáře. Doporučil jim, aby místo protestů přejali podobný pracovní model jako Uber. Mohli by za své služby požadovat rozumné peníze, jak už to činí Uber, a hned by byl klid.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …