Jana Zwyrtek Hamplová lituje Jaroslava Kuberu. Toto vzkazuje vdově

8. 9. 2020 16:03

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová vzkazuje vdově po Jaroslavu Kuberovi, že samotný Kubera by o české vyznamenání velmi stál. Věra Kuberová odmítla převzít od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání pro svého zesnulého manžela, protože se prý prezidentská kancelář chová neuctivě.

Jana Zwyrtek Hamplová lituje Jaroslava Kuberu. Toto vzkazuje vdově
Foto: Akademie samospráv
Popisek: Přednášející Jana Zwyrtek Hamplová
reklama

„Je mi líto pana Jaroslava Kubery. Znala jsem ho. Jsem přesvědčena, že by o české vyznamenání velmi stál,“ napsala Hamplová na svém facebooku. Bývalá poslankyně ČSSD tak polemizuje s Věrou Kuberovou, která naopak prohlásila, že vyznamenání by Kubera od současného prezidenta nepřijal.

„Prezidentská kancelář mě kvůli vyznamenání pro manžela minulý týden kontaktovala, ale moje odpověď zněla, že toto vyznamenání nechci přijmout. Protože prezidentská kancelář se do dnešní doby o nic nezajímala. A najednou mně přijde takové nespravedlivé, aby manžela vyznamenávali, ten by si to určitě nepřál touto formou,“ uvedla Kuberová podle informací Hospodářských novin.

Prezident Zeman v reakci uvedl, že rozhodnutí respektuje. „Já to respektuji a to je vše, co k tomu mohu říci,“ řekl prezident na Primě. „Je mi to líto kvůli Jaroslavu Kuberovi, protože být vyznamenán nejvyšším českým řádem, byť in memoriam je něco, co by k Jardovi Kuberovi zcela určitě patřilo,“ dodal s tím, že kromě cesty na Tchaj-wan s Kuberou v mnoha věcech souhlasil.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…