Janek Ledecký hostem Pražské kavárny Petra Žantovského

18.10.2021 9:56

Pražská kavárna, internetový pořad Petra Žantovského, měla poprvé za tři čtvrtě roku existence pořadu hostem hudebníka, skladatele a libretistu Janka Ledeckého. Mluvilo se pochopitelně o muzice, ale zdaleka nejen.

Janek Ledecký hostem Pražské kavárny Petra Žantovského
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Janek Ledecký hostem Pražské kavárny

„Začínal jste v první půli 80. let. Dnes je v módě sentiment, ohlížení za ‚starými dobrými časy‘. Jak na ně vzpomínáte? Každopádně tehdy byla pestrá hudební scéna – od Jasné páky přes OK Band, Wanastovky po Žentour. Dnes to, co se line z rádií, často vypadá jako uniformní hlasy a zvuky… Proč to tak je? I po stránce vnější ten vývoj jako by se vracel – od singlů z 50.–60. let přes komponovaná alba v letech sedmdesátých a osmdesátých zpět k singlům. Čím to je?“ ptal se například Žantovský.  
 
 
Hovořilo se ale i o muzikálech, jejichž je režisérem. Co ho v této singlové době vedlo k tvorbě scénických děl? Co si myslí o společenské angažovanosti některých umělců? „Nechtěl jste se někdy víc politicky angažovat? Mnoho lidí by za vámi šlo. Co s hudební scénou udělal lockdown? Co plánujete, když přijde, jak někteří hrozí, další omezení kulturních aktivit? A co plánujete, když nic takového nepřijde?“ Tyto a mnohé další otázky padly v dalším interview z cyklu Pražská kavárna s Jankem Ledeckým.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jde o každý den. Válek je zklamaný Vojtěchem. Očkovací plán zveřejněn

14:30 Jde o každý den. Válek je zklamaný Vojtěchem. Očkovací plán zveřejněn

Příští ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a Anticovid tým budoucí vlády Petra Fialy se s…