Jen co Babiš opustil republiku, jeho poslanci udělali mejdan v bytě za 200 milionů. Pozvala je paní Babišová

30. 5. 2019 12:21

Hnutí ANO se roky vymezuje vůči papalášství, kmotrům a přebytečnému utrácení. S tím lze souhlasit, stejně tak ale můžeme říci, že některé kroky zástupců vládnoucího uskupení budí rozpaky. Přesně jako párty, kterou uspořádal pražský zastupitel Petr Stuchlík společně s poslankyní Andreou Babišovou.

Jen co Babiš opustil republiku, jeho poslanci udělali mejdan v bytě za 200 milionů. Pozvala je paní Babišová
Foto: JK
Popisek: Petr Stuchlík

Anketa

Jste pro vypsání předčasných voleb do sněmovny?

17%
83%
hlasovalo: 26972 lidí
Pokud bychom se podívali na volební výsledky hnutí ANO v Praze, zjistíme, že nejsou dobré. V roce 2014 získala Babišova klaka 22,08 procenta a na magistrát vyslala 17 svých zástupců. Tehdy Prahu poměrně ráznou rukou „bačovala“ Radmila Kleslová. Po jejím sestřelení, na kterém se zjevně podílela i řada zástupců ANO v čele s Jaroslavem Faltýnkem nebo novináři „Babišových“ Lidových novin, se situace dramaticky obrátila.

Jistě, svůj vliv na to mohla mít i kauza Čapí hnízdo, ovšem je paradoxní, že ve zbytku republiku ANO roste, zatímco v české metropoli klesá. V roce 2018 při volbách na magistrát mělo ANO už jen 15,36 procenta a tudíž 12 zastupitelů. Poslední volby byly do Bruselu, Praha v nich zaznamenala nadprůměrnou, téměř čtyřicetiprocentní volební účast a ANO si v tomto klání odneslo už jenom 13,35 procenta. Pokles je setrvalý a není to pouze problém Andreje Babiše. 

A jsme u merita věci. ANO do konce roku vybere své nové, tedy pražské vedení a zřejmý zájem o tento vlivný post má nejen současný šéf Jan Říčař, ale také neúspěšný kandidát na primátora Petr Stuchlík. Ten se mimochodem v minulosti ucházel o některá z ministerstev. Konkrétně šlo o dopravu nebo místní rozvoj. Neuspěl.

Právě v jeho hlavě se urodila myšlenka na uspořádání „vlivové“ párty, ke které došlo ve středu 29. května v Jilské ulici na Praze 1. To místo je zajímavé především tím, že zde Petr Stuchlík žije v bytě, který má odhadní cenu v řádech několika stovek milionů korun. Nepřeháníme.

Na dvou pozvánkách, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici, stojí: „Petr Stuchlík a Andrea Babišová si Vás dovolují pozvat na terasu s bohatým rautem a dobrou náladou. Lahvinky kvalitního moku vítány. Jilská 2, Praha 1.“ Na druhé pozvánce, kterou odeslala poslankyně Babišová ze sněmovního mailu, je pouze předmět: Pozvánka na akci klubu Hnutí ANO. Dodejme, že Andrea Babišová nemá s premiérem nic společného, snad kromě příjmení a možná i několika vřelých SMS, které si jistě napsali. Mimo to je předsedkyně podvýboru pro sociálně zdravotní pomezí a členka výboru pro sociální politiku a evropské záležitosti.

Na akci, na kterou nás výměnou za neprozrazení jeho identity upozornil jeden z poslanců ANO v Praze, se prý slavilo. „Dorazil pan Faltýnek se svou přítelkyní, byl tam poslanec Nacher, Honza Řehounek, Barbora Kořanová nebo Aleš Juchelka. Paradoxně nepřišel hostitel Stuchlík, jelikož prý onemocněl. Jeho přítel David Šimoník tam, myslím, byl,“ přiblížil náš zdroj.

Ten si zároveň myslí, že důvodem této akce byla podpora Petra Stuchlíka na post předsedy ANO v Praze. „Nebylo to explicitně řečeno, ale jelikož nedorazil nikdo z vedení Prahy, které je nyní, tak jsem z toho usoudil tento záměr,“ vysvětlil. 

Fotogalerie: - Nové zastupitelstvo

Ustavující zasedání nového zastupitelstva hlavního...
Ustavující zasedání nového zastupitelstva hlavního...
Jan Čižinský
Ustavující zasedání nového zastupitelstva hlavního...
Ustavující zasedání nového zastupitelstva hlavního...
Ustavující zasedání nového zastupitelstva hlavního...

Podle několika našich zdrojů však Petr Stuchlík, pakliže si myslí na pozici šéfa ANO v Praze, nebude mít snadnou pozici. Stojí za ním (prozatím) jen několik místních organizací, což logicky znamená, že by se Jan Říčař neměl čeho bát. 

Co se večírku pro poslance ANO a zájmové firmy týká, proběhl prý ve vší počestnosti, bytem v centru Prahy podle našeho svědka provázela poslankyně Babišová, „jako by tam sama bydlela“, a pila se prý jen vybraná vína a další alkoholické či nealkoholické nápoje. „Petr Stuchlík se bude moct podle toho, co jsem slyšel, opřít o podporu pana Faltýnka, jelikož je tam provázanost na pana Šimoníka z Kapsche,“ uzavřel náš důvěryhodný zdroj z řad členů dolní komory Parlamentu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…