Jen vakcíny? Už v lednu možná přijde velká změna, prozradil odborník

25.11.2021 16:22

Imunolog Zdeněk Hel promluvil o lécích, které by mohly být účinným nástrojem v boji pro epidemii koronaviru. V pořadu Rozstřel prozradil, že dorazit by k nám mohly už v lednu.

Jen vakcíny? Už v lednu možná přijde velká změna, prozradil odborník
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Profesor imunologie Hel

„Obrovská naděje je nyní ve vývoji nových léků,“ hovořil Hel o vyvíjeném léku, který znemožňuje viru jeho množení, druhý lék štěpí bílkoviny viru, které mu umožňují se vůbec poskládat. „Jsem optimista a věřím, že někdy na začátku příštího roku budou tyto léky široce dostupné, a tím pádem budeme moci léčit všechny pacienty, se kterými si momentálně nevíme rady,“ věří Hel.

Původní zdroj ZDE.

Vyvrátil, že by vakcíny proti nemoci covid-19 nefungovaly. „To v žádném případě není pravda. Pravdou je, že vakcíny jsou nejefektivnější, nejúčinnější a naprosto nejlepší prostředek, který máme proti celé epidemii covidu-19. Vakcíny fungují,“ zdůraznil.

Zároveň vyzdvihl důležitost třetí dávky vakcíny, která zásadně zvyšuje účinnost ochrany proti infekci. „Jednoznačně lze vidět, že podávání třetí dávky způsobuje obrat ve vývoji epidemie čili snížení počtu infekcí v dané zemi,“ uvedl, že třetí dávka je velice důležitá u rizikových kategorií,“ sdělil.

I přes pokles ochrany proti infekci, jenž vakcíny v čase vykazují, podle něj stále chrání proti těžkému průběhu nemoci a jsou zásadní při zvládání pandemie.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

12:32 To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

Putin zdůraznil, že není namístě přenášet odpovědnost na Rusko, protože je to právě NATO, kdo podnik…