Jiří Čunek o Milionu chvilek a Křečkovi. S humorem

04.03.2020 10:56

Senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) se v pořadu Luboše Xavera Veselého na XTV.cz vyjádřil mimo jiné k veřejnému ochránci práv Stanislavu Křečkovi. A nejen k němu.

Jiří Čunek o Milionu chvilek a Křečkovi. S humorem
Foto: screen: XTv.cz
Popisek: Jiří Čunek v pořadu Luboše Xavera Veselého.
reklama

První otázka Luboše Xavera Veselého směřovala právě k ombudsmanovi. „Máte radost, že máme nového ombudsmana?“ zeptal se Veselý Čunka. „A věříte, že ano? Já samozřejmě s panem Křečkem jsem neměl nikdy žádný problém, naopak bych řekl, že jsme byli celkem v dobrém kolegiálním vztahu. Dokonce určitě některé jeho pohledy na to, že ta nezisková sféra, která by chtěla už zachraňovat úplně každého, tak jako od křečků chce zachraňovat až já nevím koho, ale Křečka zároveň nechce... Tak to samozřejmě v mnohém si rozumíme. Takže mně pan Křeček nevadí, mně vadí tedy strašně křeček, ale na dálnici D49, kde ho stále nějací zelení nosí a vyhledávají, dávají to tam, aby dokázali, že se ta dálnice prostě ve Zlínském kraji stavět nemá. Takže Křeček v Brně mi nevadí,“ dodal Čunek.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

„On je Milion chvilek, pak je miliarda, pak je trilion a pak bych mohl pokračovat. To je úplně jedno, prostě...“ vyjádřil se dále hejtman k demonstracím proti veřejnému ochránci práv. „Pan Křeček byl zvolen a s tím nikdo nic nenadělá. Kdo chce tedy právní stát a demokratický. Takže takto tady je a musí si Milion chvilek počkat na volby, ale obávám se, že svojí činností posilují pana Babiše,“ míní Čunek. Křeček mu však opravdu na místě ombudsmana nevadí.

Anketa

Je Michaela Šojdrová dobrá politička?

1%
99%
hlasovalo: 17015 lidí

„On byl zástupce a svět nespadl. A já jsem naopak přesvědčen, že některé kroky paní ombudsmanky Šabatové byly víc protispolečenské, například upozornění na to, že nějací nebozí stěžovatelé musí zaplatit 10 tisíc korun na to, aby si stěžovali na ÚOHS. A takže Ústavní soud to zrušil, a my to máme tady tak, že veřejná správa, teď se to týká Zlínského kraje, vyhlásí soutěž na deset let dopravy, veřejné dopravy ve Zlínském kraji, stojí to skoro 11 miliard korun, měli jsme začít jezdit do 15. prosince 2019, no a pak se firma BusLine, kterou vůbec neznám, je ze severních Čech, a ani se nepřihlásí do výběrového řízení, tak se odvolá, zdrží nás rok... Nás to stojí miliony korun ztrát. Ale hlavně, že si může každý stěžovat,“ dodal Čunek. Podle něj jde o chyby společnosti. „Pro mě daleko větší, než o kterých vím, že by udělal Křeček. Takže já tak posuzuji ty věci, podle skutku ty lidi posuzuji,“ dodal.

Fotogalerie: - Nekšeftujte s rouškami!

Předseda vlády Andrej Babiš jednal s řediteli tuze...
Předseda vlády Andrej Babiš jednal s řediteli tuze...
Předseda vlády Andrej Babiš jednal s řediteli tuze...
Předseda vlády Andrej Babiš jednal s řediteli tuze...
Předseda vlády Andrej Babiš jednal s řediteli tuze...
Předseda vlády Andrej Babiš jednal s řediteli tuze...

Čunek se následně vyjádřil i k novému předsedovi lidovců Marianu Jurečkovi. „Myslím si, že z té možné volby, která tam byla, určitě není špatný předseda, ale prostě v tuto chvíli se ještě nestalo nic, co by mohli lidé nějak víc zaznamenat,“ uvedl Čunek, který by byl samozřejmě rád, aby nyní lidovcům stoupaly v průzkumech preference. Aktuálně se pohybují kolem pěti procent.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpak Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

13:39 Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpak Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

„Politika v době šílené. Podle čeho se pozná, kdo je vlastně ve vládě a kdo v opozici?“ zahájil deba…