John: Bártova svatba luxusní nebyla

12.7.2010 5:14 dop.

Radek John se snažil vyvrátit spekulace o tom, že svatba Víta Bárty a Kateřiny Klasnové byla luxusní záležitostí. Stěžoval si na vedro. Kdyby prý byla volební kampaň v létě, nepřežil by ji.

John: Bártova svatba luxusní nebyla

Předseda Věcí veřejných Radek John se v neděli vrátil ze svatby svého kolegy, budoucího ministra dopravy Víta Bárty. Oproti informacím z bulváru tvrdí, že svatba byla komorní, prostou záležitostí.

„Žádný luxus, bylo tam pouze sto lidí. K obědu byla knedlíčková polévka a svíčková. Žádný ohňostroj nebyl, protože to by se nelíbilo lidem ve vesnici. Měli jsme tak pouze ohňovou show," uvedl John v pořadu Frekvence 1 Pressklub.

Zdůraznil také, že se rozhodně členové Věcí veřejných neopíjeli. Naopak, ani na svatbě neodložili politické otázky. „Mezi dvanáctou a půl druhou jsem řešil otázky ministra vnitra," řekl John.

Blesk.cz oproti tomu uvádí, že svatba na zámečku byla vemi drahá. Polévka zde prý stojí skoro čtyři sta korun. Navíc se zmiňoval o velkolepé hostině, letu vrtulníkem i střelbě z děla.

Za mě se bude řešit všechno

Budoucí ministr vnitra se nyní snaží sestavit expertní tým. Není tam prý žádné jméno známé veřejnosti, ale lidé z oboru je prý znají. Většinou jsou to podle jeho slov lidé, kteří ministerstvem už nějakým způsobem prošli, bývalí poradci nebo třeba experti přes ekonomiku.

„Chci docílit toho, aby policisté věděli, že nejsem ten ministr, kterého se budou muset ptát, co smí vyšetřovat a co ne. Pode mnou se bude vyšetřovat všechno. Budu se tím snažit zabývat abych jednoho dne veřejnosti mohl říct, jak to bylo s Mrázkem, Krejčířem, i Kájínkem.

Bolševickej zmetek u policie neobstojí

Jeho úkolem je ušetřit na ministerstvu pět miliard. Nechce šetřit na schopných policistech, ale na odhalení plýtvání, kterého je podle něj u policie spoustu. Policisty chce akorát vyhnat z kanceláří na ulici, aby byli k prospěchu.

Chce zavést také testy spolehlivosti, v kterých by se policista prokázal, jestli se umí chovat. „Kdyby se choval jako idiot, bolševický zmetek, neměl by šanci," popisoval John.

Více:

John: Už máme deset procent, véčkaři klikají i z plovárny

Svatba u Věcí veřejných: Bárta si vzal Miss volby Klasnovou

Na svatbě Bárty a Klasnové nechyběl ohňostroj ani let vrtulníkem

Foto:Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mab

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…