Kajínek vytáhl proti Noře Fridrichové: Vykašlala se na mě

21.12.2020 13:12 | Zprávy
autor: kas

V rámci svého cyklu zkušeností z českých věznic se Jiří Kajínek podělil i o svou „nezkušenost“ s polygrafem neboli detektorem lži. Řekl, že policistům navrhl, aby na přístroji otestovali jeho, ale i svědka, který proti němu svědčil. Policisté nechtěli. Ale pak se o něm začalo šířit, že test odmítl. A to přímo od hvězdy ČT Nory Fridrichové. Ta pak slíbila, že situaci napraví. „Samozřejmě se na to vykašlala,“ obviňuje moderátorku omilostněný vězeň.

Kajínek vytáhl proti Noře Fridrichové: Vykašlala se na mě
Foto: Repro Youtube
Popisek: Omilostněný vězeň Jiří Kajínek

Kajínek uvedl, že s nápadem, aby byl vyzkoušen detektorem lži, přišel on, když se dozvěděl, co je mu kladeno za vinu a že pro to nejsou žádné důkazy. „Dozvěděl jsem se, že nic takového nepřipadá v úvahu,“ dodal s tím, že o detektorech lži panuje řada mýtů a lidé mají přehnané představy o jejich schopnostech.

Zdůraznil, že výsledky z polygrafu nejsou přípustné jako důkazy u soudu a jedná se jen o podpůrnou metodu. „Kdy si policie prostě usmyslí, že někoho na ten detektor lži strčí a potom, když se jí to hodí do krámu, tak to použije a řekne, že má jasno, že jim to detektor lži ukázal,“ poznamenal a podotkl, že kdyby to bylo tak jednoduché, tak se podle této metody soudy rozhodují.

Když test polygrafem navrhl policistům, ti mu prý řekli, že je na detektor lži moc chytrý a dokázal by ho oblafnout. A že u svědka Vojtěcha Kokoše není žádný důvod, aby byl testován. A tím tento nápad skončil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…