Kalousek: To jsem Ivanu Bartošovi neodpustil

18.03.2021 13:52

Exposlanec Miroslav Kalousek (TOP 09) se v rozhovoru pro Novinky.cz vyjádřil mimo jiné ke svému dosud neujasněnému sporu s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Ale hovořil i o tom, že by to chtělo rekonstrukci vlády. Opozice podle něj také nemá tah na branku.

Kalousek: To jsem Ivanu Bartošovi neodpustil
Foto: Repro ČT24
Popisek: Exposlanec Miroslav Kalousek (TOP09)

Podle Kalouskových slov je současná situace tak zásadní, že by se opozice měla snažit ve Sněmovně vytvořit drtivou většinu – a to s kýmkoliv. „Ta by pak nutně dostala ke stolu jak předsedu vlády, tak prezidenta republiky. Na místě by se pak domluvila významná rekonstrukce vlády, která by měla důvěru sněmovní většiny, a tím i veřejnosti. Aby ten proces řídili lidé, kteří v tom nevidí především svůj politický a nedej bože hmotný profit. Dostali jsme se do situace, kdy chaotické vládě už nikdo nevěří, a proto se lidem už nechce ani dodržovat ta opatření,“ sdělil Kalousek. 

Anketa

Uškodí ODS odchod Pavla Novotného?

4%
18%
hlasovalo: 9872 lidí

Řeč byla také o tom, jak Piráti v předvolební kampani před čtyřmi lety využili Kalouskovu karikaturu na svém vězeňském autobusu. Tam Kalouska usadili ve spojitosti s povolením hazaradních her.  „Bylo to ohavné. Posadit někam Kalouska a nad hlavu mu napsat pětadvacet let starou kriminální pomluvu a vztyčit nad něj bachaře Bartoše s obuškem a veřejnosti vysílat vzkaz ‚Pusťte nás na ně‘ s tím, že ho Bartoš zavře, byla neuvěřitelná sprosťárna, která nepatří do politiky. Ale znovu opakuji, že jsme v situaci, kdy musíme příkopy zakopávat,“ míní nyní Kalousek, zmiňující jméno předsedy Pirátů Ivana Bartoše. 

Podle jeho slov si to navíc nikdy nevyjasnili. „Přitom se prokázalo, že jsem nevinný, a teoreticky bych měl být očištěn. Tedy pokud by neplatilo, že když se bude pomluva stokrát opakovat, vždycky se najde někdo, kdo to bude vířit, a stejně tak nějaký Pirát, který si to nakreslí na autobus. Takže si tu trochu zoufám nad tím, že v českém mediálním prostředí nemůže být sprostě pomluvený politik nikdy očištěný,“ dodal Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …