Kapitánka výlovné neziskovky najela s lodí do policejního člunu. Bála se prý o život lidí

01.07.2019 11:33

Kapitánka záchranné lodi Sea-Watch 3 Carola Racketeová se domnívá, že její rozhodnutí přistát na ostrově Lampedusa ve chvíli, kdy měla 40 migrantů na palubě, bylo správné. Podle svých slov se bála o život lidí na palubě. Za její čin, kdy mimo jiné najela i do policejního člunu, byla zatčena, nyní jí hrozí 15 let vězení. Příběh kapitánky přinesl server Novinky.cz.

Kapitánka výlovné neziskovky najela s lodí do policejního člunu. Bála se prý o život lidí
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: ilustrační foto: migranti,
reklama

Racketeová podle svých slov chtěla dostat vyčerpané a zoufalé lidi na pevninu. „Bála jsem se,“ uvedla 31letá Němka. Podle ní totiž někteří z migrantů mohli spáchat sebevraždu. Na moři byli více než dva týdny. V Lampeduse však  Racketeová nemá co dělat, přistála tam přes zákaz úřadů. Nyní je dokonce obviňována z toho, že při svém manévru ohrozila život policistů. 

Původní text ZDE

Najdou se však i tací, kteří se Racketeové zastávají, a to například němečtí televizní moderátoři Jan Böhmermann a Klaas Heufer-Umlauf, kteří v noci na neděli vyhlásili sbírku, v níž do rána vybrali více než 300 tisíc eur. Svou dceru hájí také její otec Ekkehart. „Carola není impulsivní, vždy ví, co dělá. Je to silná žena,“ uvedl. 

Loď kapitánky Racketeové měla původně na palubě 53 migrantů v nouzi, vstup na pevninu však Itálie povolila jen třinácti. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…