Kardinál Duka: Ježíšek přežije i rozšiřování islámu!

13.12.2016 12:51

Náš Ježíšek je světový unikát a přežije slevové černé pátky i rozšiřování islámu v Evropě, říká kardinál Dominik Duka v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz).

Kardinál Duka: Ježíšek přežije i rozšiřování islámu!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Dominik Duka

„Naše a americké Vánoce jsou pořád veliký rozdíl. U nás naděluje Ježíšek a jsou to rodinné svátky. Mnozí si dnes stěžují, že Vánoce jsou u nás konzumní. Na Vánocích se samozřejmě přiživí reklama a obchodní řetězce. Na druhé straně přiznejme si, že přece jenom ta atmosféra Štědrého večera, toho Božího hodu, je úplně jiná, tak výjimečná,“ uvedl kardinál v rozhovoru.

Celý text je ZDE

Na otázku, zda se neobává v Evropě se šířícího islámu, odpovídá, že se setkával s velvyslanci islámských států. „A ti vůbec nebyli spokojeni s vývojem ve svých zemích. Také jinak hovoří oficiálně, jinak neoficiálně,“ podotkl.

Za příklad dal indické Vánoce: „Naše charity spolupracují s Indií, kde podporujeme studium dětí, máme tam řadu nemocnic, škol, které jsme vybudovali díky našim obětavým lidem. To je také ta vánoční štědrost. Ptal jsem se tam jednoho čelního náboženského představitele, jak slaví oni Vánoce. A on mi odpověděl: Jako vy. Je třeba si uvědomit, že globalizace působí různými cestami. Něco je nadějné, něco je otřesné a varující. Já se ale skutečně o naše Vánoce nebojím,“ uvedl Duka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je zle: Matteo Salvini řekl jasné slovo o Rusku

10:15 A je zle: Matteo Salvini řekl jasné slovo o Rusku

Poněkud ve stínu setkání Donalda Trumpa s Vladimirem Putinem proběhla návštěva italského ministra vn…