Karel Gott a Miroslava Němcová k vyznamenání Michala Davida

9. 10. 2018 12:40

Již jsme psali o tom, že Miloš Zeman má v úmyslu vyznamenat státním vyznamenáním skladatele, zpěváka a hudebníka Michala Davida, a to na výročí založení Československa. Nyní přinášíme další pohledy na Zemanův úmysl z řad umělců a politiků, se kterými přišel deník Blesk. Své k tématu řekl například rekordní držitel Zlatých slavíků – Karel Gott. Ozvala se i Marta Kubišová. A definitivně negativně toto vyznamenání vidí Miroslava Němcová z ODS. „S láskou a pravdou budu se prát...“ má se psát na standartě.

Karel Gott a Miroslava Němcová k vyznamenání Michala Davida
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Jak jsme již psali, Petr Honzejk Michala Davida srovnával s pornoherečkou, Helena Vondráčková se ho pro změnu zastala. Nyní se k tématu vyjádřily další osobnosti.

Psali jsme o Michalu Davidovi:

„Michal David je tak populární, že si ho národ vzal za svého zpěváka. Jeho písně zlidověly a Michal jimi těší a baví celé generace. Myslím, že mu vyznamenání patří, podle mě by si ho zasloužil dříve,“ vyslovil se jasně pro prezidentův úmysl Karel Gott.

Článek o Karlu Gottovi ZDE

Anketa

Vadí vám, že Michal David dostane od Zemana státní vyznamenání?

12%
88%
hlasovalo: 13911 lidí
Další, kdo se ke známému zpěvákovi vyjádřil, byla zpěvačka Marta Kubišová. „Když se objevil Michal David, tak jsem viděla člověka, který je hudebně nadaný, a držela jsem mu palce. On je strašně hodný člověk, natáčela jsem u něj s Petrem Maláskem desku a nevím, co proti němu lidi mají,“ bránila zpěváka umělkyně. „Asi uzrál čas, aby dostal vyznamenání. Myslím, že si to za ta léta zaslouží,“ myslí si o jeho vyznamenání.

Kdo naopak proti vyznamenání a proti prezidentu Zemanovi vystoupil tvrdě, byla Miroslava Němcová z ODS. „Po pálení trenek je už možné všechno. Sté výročí republiky jako muzikál s novou hymnou Když se podaří, co se dařit má,“ předjímala poslankyně. „A na prezidentské standartě bude nové heslo: ‚Nonstop, já chci žít nonstop, s láskou a pravdou budu se prát‘,“ dokončila svou ironickou fantazii Miroslava Němcová.

Fotogalerie: - Státní vyznamenání od prezidenta

Udílení státních vyznamenání prezidentem republiky...
Jan Zahradil
Karla Šlechtová
Martin Komárek
Milan Chovanec
Daniel Hůlka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…