Kauza Koněv: Starosta Kolář vypustil bombu. Za odstranění může Rusko! A to nebylo vše

19.06.2020 16:30 | Zprávy
autor: nab

Policií chráněný starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09), který kvůli odstranění sochy maršála Koněva čelí výhrůžkám z ruské i české strany, promluvil nyní v rozhovoru pro Info.cz o tom, že pomník mohl klidně v pražské Bubenči zůstat stát. „Nikdy jsme neusilovali o její odstranění. Kdyby Rusko nerozjelo to, co rozjelo, tak tam ta socha stojí dodnes,“ říká komunální politik, který obecně čmárání na sochy důrazně odsoudil. „Uměle se vyvolává tematika rasismu,“ dodává.

Kauza Koněv: Starosta Kolář vypustil bombu. Za odstranění může Rusko! A to nebylo vše
Foto: TOP 09
Popisek: Poslanec Ondřej Kolář

V úvodu se starosta Prahy 6 vyjádřil k posprejování sochy Winstona Churchilla na Praze 3. Pro Koláře jde o naprosto nepochopitelný čin. „Že má někdo potřebu čmárat na pomníky, to jednoznačně odsuzuji, projevovat tímto své názory je špatné,“ říká.

„Samozřejmě jsem zaznamenal, že jsme původce toho všeho, protože jsem nechal odstranit Koněva a spustil celosvětovou lavinu odstraňování soch, že jo...,“ zasmál se Kolář s tím, že nic takového spolu nesouvisí.

Tomu, co se děje nyní po celém světě, kdy se odstraňují pomníky a sochy, podle svých slov nerozumí. I s Koněvem to podle něj mohlo dopadnout jinak. „Bez boje přiznávám, že ta socha tam klidně mohla stát, jo. Nikdy jsme neusilovali o její odstranění. Kdyby Rusko nerozjelo to, co rozjelo, prostřednictvím své pražské ambasády, tak tam ta socha stojí dodnes,“ zdůrazňuje Kolář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítězslav Schrek byl položen dotaz

To myslíte váženě?

Není to poprvé, co mi přijde, že vy politici z ODS žijete mimo realitu. O jaká data se opíráte vy, když tvrdíte, že většina lidí neřeší problém s bydlením? Možná by stačilo se jich zeptat a zjistil byste, že problém s nedostupným a drahým bydlením má opravdu většina, ne že ne. A k tomu vašemu vnímán...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jídlo z foodory? Za oponou „muslimští“ a LGBTQIA+ hrdinové

5:15 Jídlo z foodory? Za oponou „muslimští“ a LGBTQIA+ hrdinové

Objednáváte si jídlo skrze donáškové služby, jako je foodora? Pak podle její mateřské společnosti De…