Kavárník s Pospíšilem a Ferim hodoval na Karlově mostě, teď promluvil: Porušoval jsem zákony, byl jsem na to hrdej

19.06.2021 17:35

Hostem Heleny Šulcové v podcastu Mezi čtyřma očima byl tentokrát kavárník a zlepšovatel veřejného prostoru Ondřej Kobza, který vloni v létě spoluorganizoval oslavy konce pandemie na Karlově mostě v Praze. Chystá letos v létě novou oslavu? Podívejte se sami. Prozradil také, že porušoval protikoronavirová nařízení vydaná vládou. „A rád se k tomu přiznám,“ zdůraznil.

Kavárník s Pospíšilem a Ferim hodoval na Karlově mostě, teď promluvil: Porušoval jsem zákony, byl jsem na to hrdej
Foto: Hana Brožková
Popisek: Na Karlově mostě proběhla slavnost, která byla symbolickým rozloučením s uplynulým nelehkým obdobím koronavirové krize a také přivítáním prázdnin. Lidé povečeřeli u 515 m dlouhého stolu

Anketa

Vadí vám, že se Jaromír Jágr nechce nechat naočkovat proti covidu-19, protože prý má dostatek protilátek?

4%
89%
hlasovalo: 13034 lidí
Vloni v létě se kavárník Ondřej Kobza spolupodílel na organizování akce na oslavu pandemie na Karlově mostě. Tentokrát prý žádnou podobnou oslavu nechystá.

„To ne. Jednak to teda nebyla úplně oslava, bylo to prostě vyústění nějaký situace, kdy ten Karlův most byl prázdnej. Byla to spíš jako ta hostina. Já to neplánuju, protože takováhle věc má být ponechána v tý jedinečnosti. Někdo to mohl kritizovat, ale já jsem na to celkem hrdej,“ zavzpomínal kavárník na akci, které se účastnily takřka dva tisíce lidí. „To bylo hezký, že jsme ukázali, že se lidé mohou sejít takhle na mostě. Byl to dobrej signál tomu světu. Nikdo nemohl vědět, co bude za tři měsíce. To by nemohl dělat nikdo nic. Určitě to nezvýšilo ta čísla. V tý době to bylo bezpečný,“ upozorňoval.

Akce na Karlově mostě se účastnili europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), exposlanec za TOP 09 Dominik Feri, senátorka Miroslava Němcová (ODS) a další politici.

V obecné rovině Kobza poznamenal, že je spíše otevírač než zavírač společnosti. Má za to, že je třeba chránit rizikové skupiny obyvatel, a ostatní nechat žít.

„Já jsem to samozřejmě měl, prodělal jsem tu nemoc, a proč bychom se pak nepotkali s podobnejma lidma a občas si dali třeba sklenku vína. Občas jsem porušil zákon, a rád se k tomu přiznávám, jako no,“ doplnil Kobza.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

8:01 „Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

Festival Prague Pride, ke kterému se přihlásil například pražský primátor Hřib, dále pokračuje a bud…