Když Babiše viděli s Trumpem, přitvrdili. Nejsou to náhody. Příští demonstrace na Letné bude jiná. Analytik Štefec o věcech z pozadí protestů

07.06.2019 15:35

Ani tři dny po demonstraci za Babišovo odstoupení neutichá diskuze nad osobou premiéra, jeho firmy ve svěřenském fondu a počtu demonstrantů na Václavském náměstí. Vojenský analytik Štefec si všímá dvou dosti zásadních faktů a tvrdí, že další demonstrace už nebude tak silně obsazená. Dle Petra Kamberského čeká Andreje Babiše Sofiina volba. A o počtu demonstrantů mluví i Stanislav Biler z Žít Brno.

Když Babiše viděli s Trumpem, přitvrdili. Nejsou to náhody. Příští demonstrace na Letné bude jiná. Analytik Štefec o věcech z pozadí protestů
Foto: Repro ČT24
Popisek: Andrej Babiš na oslavách vylodění v Normandii
reklama

Vojenský analytik Jaroslav Štefec si všímá ve spojitosti s auditem a demonstracemi dvou věcí:

„První, že ten obrovský tlak proti AB akceleroval velmi zásadním způsobem po jeho návštěvě USA a viditelně dobrých kontaktech s administrativou Donalda Trumpa. Aktuálně podtržených neformálním setkáním AB–DT (podle ČT24 ‚okrajovým‘) na oslavách D-Day v GB, kde se této ‚cti‘ dostalo podle všeho už jen Andělce Merkelovic."

Anketa

Okrádá vás Andrej Babiš?

17%
hlasovalo: 28182 lidí

A druhé, že podezřelého lumpa, darebáka, kradače dotací a podobně nechali sedět při oslavách Dne D bezprostředně za zády britské panovnice jen dvě sedadla od amerického prezidenta.“

Dle Štefce se u těchto akcí dbá na symboliku, ne na diplomatický protokol a abecední pořadí. „Smutná tvář česko-slovenského premiéra, vykukující za zády hovořící Alžběty v jedné řadě s Donaldem T. není náhoda. Stejně jako absence jinak obvyklých informací o potenciální účasti americké ambasády při organizaci těchto protestů,“ spekuluje Štefec.

„Oficiálních komentářů na toto téma jsem moc nečetl. Vlastně žádný. Ale jedna věc je po zveřejnění tohoto snímku prakticky jistá. Příští demonstrace nebude na Letné. A pokud ano, už to rozhodně nebude další ‚největší politický protest po sametu‘. Jen trapnost...“ zakončuje svou úvahu vojenský analytik.

Petr Kamberský z Lidových novin má za to, že Andreje Babiše čeká téměř nemožná volba: „Vypadá to, že se Babiš octl náhle úplně v koutě. Pokud různá ředitelství jedou stejnou linku, bude veleobtížné tento výklad střetu zájmů zvrátit. Což by znamenalo buď se vzdát postu premiéra, nebo jakéhokoli vztahu k Agrofertu. Pro Babiše Sofiina volba.“

Podnikatel Petr Sedláček na toto téma dodává: „Babiš je v hajzlu, to se celkem ustát nedá, teďka jsem jenom zvědav na ty státní zástupce a policisty, v okamžiku a v té samé minutě, kdy nebude premiérem, by měl nakráčet do vazby (trošku pozdě, ale už z něj nebudou muset mít strach, už to bude jenom toxický odpad).“

Stanislav Biler z Žít Brno se zase směje těm, kdo zpochybňují počet demonstrantů na předvčerejší demonstraci. „120 tisíc lidí se zdá hodně, ale není to nic, co by nešlo logicky vysvětlit. Minulý týden jsem seděl v jedný čtyřce, kde celou situaci shrnul vitální starý alkoholik svým míň vitálním kolegům alkoholikům, jejichž role se smrskla na uznalé přikyvování, cucání piva a další míň i víc uznalé přikyvování,“ uvádí svůj příběh a přidává údajně zaslechnutý monolog:

„Však máme republiku, nebo ne?
- všichni přikyvují
A v republice se nic neděje jen tak, je to tak?
- všichni přikyvují
Šak si všimněte, jak mají šeci stejný cedule a nápisy, to je šecko organizovaný. To jim někdo rozdává, no ne?
- všichni přikyvují
A só tam samí študáci. To je jasný. Ti smrdí korunou. Nic nemaj a za pár kaček budou řvát cokoli, je to tak?
- všichni přikyvují
Já nevím, jestli to platí Brusel, nebo ten Soros, ale zadarmo tam rozhodně nikdo není, transparenty, pódium, mikrofony, to není zadarmo todle, a musí platit fakt dobře, jinak by tam tolik lidí nikdy nebylo, no ne snad?
- všichni přikyvují
Na co je tolik študáků? Vylezou ze školy a mají všici hovno, ví hovno a umí hovno. Babiš je bohatej, něco dokázal, sám, svýma rukama, a to je sere, nemám pravdu?
- všichni přikyvují
Tož, co s tim? Na vojnu s něma, no ne?
- všichni přikyvují
A pak do první linie. Však máme republiku, je to tak?
- všichni přikyvují“

„Je samozřejmě možný, že to bylo představení jen pro mě. Já tam vlezl na oběd a pak zase šel, a tak dycky, když tam vleze nějaký divný trouba, tak automaticky spustí představení, který je součástí světovýho kulturního dědictví UNESCO pod názvem Česká hospoda. Hned jak sem vypadl, tak jistě řešili klimatickou krizi a zda je vůbec možné se ještě smysluplně vyjádřit, když už se všechny příběhy dávno rozpadly, tak jako se oni sobě navzájem rozpadají přímo před očima,“ přidává svůj dovětek Stanislav Biler.

Fotogalerie: - Bureši za katr

Demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi a mi...
Demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi a mi...
Demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi a mi...
Demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi a mi...
Demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi a mi...
Demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi a mi...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Foldyna řekl vše o Petříčkovi. Putin a Evropa? Vážná slova

7:02 Foldyna řekl vše o Petříčkovi. Putin a Evropa? Vážná slova

Jaroslav Foldyna v pořadu Horká linka v XTV řekl, že uvažuje o vstupu do SPD. Na názorovém směřování…