Klausův přítel Mečiar se vrací. Bude kandidovat na prezidenta?

30. 7. 2018 19:04

Slovenský expremiér Vladimír Mečiar pomýšlí na návrat do politiky. Jak však píše server Tvnoviny.sk, na prezidenta kandidovat nebude.

Klausův přítel Mečiar se vrací. Bude kandidovat na prezidenta?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Debata Klaus – Mečiar: Čtvrtstoletí nové české a slovenské státnosti v sále Sněmovny lidu v budově bývalého Federálního shromáždění

"Neodpočívám. Ovce jsem přestal chovat, neboť mi sežraly stromy, a tak jsem se trošku nenápadně začal věnovat politice," uvedl Mečiar, kterého televize zaslechla po výslechu na policii, kde vypovídal, co ví o údajné objednávce vraždy Sylvie Volzové. 

Anketa

Oceňujete, jak proti Andreji Babišovi vystoupili Tomáš Klus, Matěj Ruppert a Jiří Macháček?

hlasovalo: 22925 lidí

Mimo jiné také uvedl, že vstup do politiky skutečně plánuje. "Určitě neplánuji kandidaturu na prezidenta," vyloučil však tuto možnost na tisíc procent.

Jak k jeho kandidatuře řekl analytik z agentury POLIS Ján Baránek, Mečiar byl po celou dobu vrcholovým politikem. "Neumím si představit jeho působení v regionální politice, jedině, že by si to vzal jako hobby," uvedl Baránek.

Původní text ZDE.

Co však v současné době není jasné, zda Mečiar hodlá založit novou politickou stranu. Jak však předpokládá politolog Grigorij Mesežnikov, je to pravděpodobné. "Protože pro človeka, který o sobě tvrdí, že je otcem slovenské samostatnosti, je podle mě nepravděpodobné, že by vstoupil do strany, kterou založí někdo jiný," míní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…